Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou grafiku?

prosím potřebuji pomoc, nevim jakou grafickou kartu bych si měl pořídit do mého starého počítače.
zakladní deska soltek agp 8
RAM 1,5g
zdroj EC 300W
procesor athlon 64 2800+
grafická karta Ge force fx 5200
jaká grafika s AGP slotem by byla pro mě nejlepší, nejsem žádnej pařan, ale rád bych si zahrál novější hry, zároveň nechci utrácet za nový počítač, má to ještě smysl, kupovat grafiku, musel bych i přikupovat zdroj? Děkuju všem kdo se mi pokusí poradit. Vlastík

usel bych i přikupovat zdroj?

Ted jsi uhodil hrebicek na hlavicku. Ihned asi ne, ale uz ted to mas na hrane. Osobne bych bez noveho zdroje grafiku neshanel. FX5200 byla na svoji dobu i slusne vykonna. Jsou i vykonnejsi grafiky do AGP, ale jestli na "novejsi hry" budou stacit, to se tezko urci (zalezi na konkretnich hrach).

v agp už seženeš jen nekompatibilní radeony -riziko že v počítači nepojedou je velké. Když tu grafiku koupíš a zjistíš že ti to na nové hry stejně nestačí tak jsi vyhodil 1500 do něčeho co v novém pc nepoužiješ.
pokud nechceš kupovat celý počítač dá se vyměnit "vnitřek" za cca 4-5tisíc. zůstane ti disk,mechanika a budka. moc se to podle mě nevyplatí - za ten pc možná někdo dvojku dá. Za desku,cpu a ram počítej že dostaneš tak litr tak by celá přestavba ve finále mohla vyjít na 3-4tisíce. S deskou co ti radí mif. A potom už máš samé pozítíva a sociální jistoty - moderní dvoujádro, lepší paměti, možnost koupit grafiku do pcie.

Ano i se zdrojem, ten tvůj pokud nebyl měněnej tak má odsloužený.
Ještě je možnost shánět starší agp nvidia 6600/7600 -riziko koupě např. na aukru je velké, cena opět značně nevýhodná.