Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s instalaci wifi routeru

dobry den,mam problem zaridit si doma wifi.Mam router od D-link model DI-524,internet od UPC a operacni system Windows 7 na notebooku. Internet mi funguje pokud jsem pripojena primo z modemu,pokud ale propojim modem-router-notebook,nemuzu dokoncit instalaci,protoze je problem s pripojenim.Uz jednou se mi povedlo nainstalovat wifi router (rychla instalace vlozenim cd),stejny postup mi ted ale nevysel.Pokud to spravne chapu,melo by pripojeni fungovat i pred instalaci routeru pouze propojenim kabelama,coz nefunguje.
Pomuze prosim nekdo?

Uz jednou se mi povedlo nainstalovat wifi router (rychla instalace vlozenim cd)

Nejsem v tom kovany, ale o cem se to bavis? Router je nezavisly na cemkoliv, pouze se nastavi vychozi brana, na notebooku musis mit samozrejme naisntalovan ovladac wifi karty. Az na sebe uvidi, tak router presmeruje pozadavky na vychozi branu (a naopak)...

Pokud to spravne chapu,melo by pripojeni fungovat i pred instalaci routeru pouze propojenim kabelama,coz nefunguje.

To je to same - je router nastaven? vychozi brana...

předpokládám že s přímým připojením k modemu na svém pc nic nenastavuješ a funguje to.
- takže kabel z modemu do wan vstupu routeru, druhý kabel z lan výstupu do tvé běžné síťové karty.
- z příkazové řádky (start - spustit - cmd.exe) zadat:

ipconfig -all

ip adresu vypsanou jako brána zadáš do adresního řádku webového prohlížeče, přihlásíš se tam jako nějaký admin (heslo budeš mít v brožurce k routeru)
- pro wan rozhraní nastavíš dhcp přidělování adres, uložit nastavení.
a je to.

jj, dhcp je dynamicka IP adresa.
na wan vstupu to znamená její přidělení od předchozího zařízení (modem či rovnou poskytovatel), na lan straně to znamená zapnutí dhcp serveru = přidělování adres tvým routerem, např. 192.168.0.x.
připojené počítače si pak od routeru svoji ip adresu vyžádají.

pokud ti poskytovatel nenapsal žádnou ip a pc ti rovnou s modemem funguje, půjde nejspíš o dhcp.
pppoe je režim doplněný o autorizaci nějakým heslem.

no po pravde,jsem to nedelala pres vypis,ale adresu co jsem zadavala do prohlizece jsem ziskala z manualu routeru.muze byt?pokud ne-porad pls kde najdu v nabidce start spustit.Mam kratce windows 7.
a nejakou MAC adresu mam taky,ale tu jsem zjistila v tom nastaveni.kdyz dam klonovani,pise mi to - You need to clone WAN's MAC address only when your ISP registered it.Change MAC address right now?uvadim v anglictine abych to spatne neprelozila.pokud dam OK,chce se to pripojit na internet,coz ale nejde pac jsem pripojena k tomu routeru.

možno bude treba naklonovať MAC adresu pc/nb do nového routra,alebo priamo v ňom manuálne nastaviť prístupové heslo a prístupové meno k upc pripojeniu,na niektoré typy pripojenia od upc to odmietne autorizáciu a pripojenie,pokial dôjde k hardwarovej zmene a treba sa znovu prihlásiť a zadať údaje na stránke alebo urobiť príslušné zmeny v novom zariadení,ktoré pribudlo v reťazci pripojenia...