Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna procesoru Pentium III na desce MSI 815E(P)T Pro

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně výměny procesoru za výkonější typ.Nyní mám intel pentium 3 700 Mhz a chtěl bych jej vyměnit za výkonější INTEL PENTIUM 3 1113MHZ/512/133 Tualatin.Po výměně a zapnutí pc slyším jen pípnutí a mám černou obrazovku.Vypadá to, že pc nemůže nový procesor rozpoznat.Na netu jsem se dočetl, že musím přednastavit FSB.Prý by se dal najít na netu i nějaký manuál.Prosím, můžete nějak poradit, jsem v tomto ohledu laik.Typ mojí desky: MSI 815E(P)T Pro (MS-6337 v5.x) / MS-6337 LE5

Děkuji

Změna předmětu, původně: výměna procesoru (host)

Kedže ideš na fsb 133MHz potrebuješ aj takéto SDRAM. 133 boli v tom čase o dosť drahšie ako 100, možno máš osadené v doske tie lacnejšie 66 alebo 100 MHz. Aj to môže byť príčina prečo nenabehne PC.

Záleží na přesném označení desky jestli tualatin umí a případně i na verzi desky.
Například MS-6337 Lite - neumí
http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_ no=1&prod_no=357#
MS-6337LE5 umí
http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_ no=1&prod_no=278#
MSI v tom značení měla velice slušný bordel. Pokud deska uměla tualatin byla u patice nálepka "tualatin ready".
Nebral bych to označení co hlásí bios (=everest a podobně) ale to co je natisknuté na desce.