Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sčítání na kalkulačce

Dorý večér,poradil by mně někdo.Mám kalkulčku, na které při běžném sčítání se jednotlivé číselné hodnoty řadí do řádku a sečtou se až jako celek.,zatímco s jinou kalkulačkou se okamžotě přičítá každá hodnota.Je možné toto nějak nastavit nebo je to pevně dané? Děkuji

Pro tento případ rozliším 3 druhy kalkulaček:
1) nejlevnější, s minimem funkcí, mají 2 registry a sčítají průběžně. Jak to poznám: spočítám 2+3*4=. Pokud vyjde 20, je to ono, kalkulačka vlastně spočítala (2+3)*4.
2) dražší, podstatně více funkcí, mnohdy jdou i programovat. Znají prioritu operací. Na 2+3*4= odpoví správně 14.
3) RPN - reverse polish notation (obrácená polská logika), pozná se podle toho, že nemá tlačítko "=". To je o něčem jiném a s 99procentní pravděpodobností takovou nemáš. (Uvedený příklad se tu počítá 2 ENTER 3 ENTER 4 * +. (Zde se musím znalcům pochlubit, že se mi podařilo sehnat exemplář HP-41C v luxusním stavu, je jako nová.)

S největší pravděpodobností nastavení, jaké si představuješ, není možné.

To Casio nemá chybu. U nás v bazaru měli kdysi něco podobného. Vypadalo to jako třeba el. psací stroj s monitorem tak 7", Mělo to numerickou klávesnici, ďouru na kazety, snad i na ty velké diskety a zabudované dva repráky.
To by byl úlovek. Ani nevím, co to bylo za značku. Možná Schneider (ale Schneider Euro PC už je moc moderní).

Jsou to hodně rozšířené kalkulačky v kancelářích účetních, vyznačují se tiskárnou na pásky. Určitě jsi je viděl. Pohodlně se na nich sčítají obrovské sloupce účetních dokladů. Například tato (všimněme si, že nemá tlačítko "=" - je naznačeno na klávese "+", která vlastně zobrazuje mezivýsledek):
[http://www.heureka.cz/direct/iR/importprodukt-orig /5f5/5f57dd6664aa68e75aa131da7f1e878d.jpg]