Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký operační systém na starém PC???

Mám staré PC z roku 2001 (RAM 128MB, CPU Celeron 1GHz, HDD 20GB). Mám tam nainstalované legální Windows XP SP3, ale je to strašně pomalé. Přitom si pamatuji, že když vyšly Windows XP, tak mi to běhalo celkem slušně (např. internetový prohlížeč se otevřel rychle, teď mi to trvá minutu). Co byste mi poradili, abych tam dal za operační systém. Je linux nějaký novější linux méně náročný?

Windows 2000 nebývají na starých střepech rychlejší, je to mýtus... Naopak, na starých šrotech lépe běží XP. Pokud by to ale chtělo jiný OS, spíš Windows ME. Běhá to celkem rychle, jen jsou to převlečené Win 98, takže třeba stabilita není až taková; nároky na HW to má ale malé.