Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nevim jak pripojit wifi u NB

Ahoj, ...na začátek snad řeknu že se v tom nevyznám :).Mam internet od firmy sys-data.com, signál přijímám přes wifi antenu kterou mám za oknem a ze ktere pak kabel vede do Air Live WL-5460AP a následne do stolniho PC. Abych doma mohl dále šířit wifi signál koupil sem si SMCWBR14-G2, připojil sem ho i s antenou do volneho lan portu na starem ap. Snad je to dobře zapojené na NBku kde chci pžijímat signál wifi mi to píše že sem připijen ale zaroven pod tím že internet není k dispozici. Asi je problém v nastavení toho routeru jak se děla na te adrese nevim jak na to? prosím poradte, dystak se me zeptejte na nejake dolnujici informace

Hledání jsi zkusil? Řeší se to tady každou chvíli...

Nenapsal jsi, co a jak jsi nastavil - na tom routeru a na notebooku (síťové připojení). Taky by bylo vhodné přiložit výpis ipconfig /all. Ten SMC router umí režim AP? Nějak se mi to nezdá...

Microsoft Windows [Verze 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Radek>ipconfig /all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Radek-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Con
troller (NDIS 6.20)
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : E0-CB-4E-1E-31-C4
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR928X Wireless Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-25-D3-9A-F2-98
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{CC28F468-DB42-4A72-8A9B-955F1B1CF3AA}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{EDE9F17B-FAFC-445C-BAA1-CFC972B0E351}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\Radek>

cable modem

je matoucí, na webiku zas psali dsl, bez manuálu nejde poznat co to vlastně je za krám. (pro sebe si znamenám: nikdy nic od smc!)

předtím ses k air-live ap připojoval kabelem? tak naklonuj mac adresu od kabelového "ethernet" připojení: E0-CB-4E-1E-31-C4, ne "Wireless Network Adapter"

edit asi potřetí: ve vlastnostech tcp/ip si zakaž protokol ipv6, kdo to má číst.
máš propojenou lan zásuvku toho smc s normální síťovou kartou tvého pc? píše ti to nepřipojeno.

pokud se nic nezmění, vypoj na chvíli smc, připoj kabel přímo do air live, a dej sem výpis ipconfig -all, uvidíme z toho víc.

edit4: "koupil sem si SMCWBR14-G2, připojil sem ho i s antenou do volneho lan portu na starem ap."
já ten zmetek 5460 neznám i když ho všichni používají, netuším co se dá očekávat ve 2.lan zásuvce. nejspíš to funguje jen jako switch pro případ že by ti provider přidělil 2 ip adresy (a ty bys svoji síť uzavíral přes něj - děkuji, nechci).
ten přímý výpis připojení za air livem by pomohl.

tu ti to psal kolega poprvé:
http://pc.poradna.net/q/view/460004-nevim-jak-prip ojit-wifi-u-nb?page=r460159#r460159

já ti psal jak zjistit ip routeru pokud ho nevíš - a nenalepil sis ho na krabici.
v manuálu bývá heslo pro adminské přihlášení.
a tam klikneš na nastavení wifi.

To access the BARRICADE’s management interface, enter the IP address of the BARRICADE in your web browser:
Enter the default password “smcadmin” and then click LOGIN. Note: Your password is case sensitive.

Keď blbne WPA a nevieš ako na to, tak to nechaj tak, zvoľ WEP a hotovo. Z čoho máš takú obavu že potrebuješ silné zabezpečenie. Myslíš že kolko ludí vie pre prelomiť hoc aj to primitívne WEP. V domácich podmienkach plne postačuje že nesvietiš do okolia ako otvorené AP pre každého. 95% userov, ak by nebola automatizovaná konfigurácia siete by sa nedokázala pripojiť ani cez LAN kabel nieto ešte cez WIFI. Ak by si na routri vypol DHCP a použil čo i len mierne odlišné nastavenie siete od toho doporučovaného /štandarného/ a Wifi by bola úplne nezabezpečená, tak 99,95% ludí z okolia sa tam nedokáže pripojiť.

tady mi psali abych dal heslo na VPA, ani sem nevedel ze VEP de zaheslovat a vysledek je takovy ze wifi je zaheslovana. ted sem zkousel nstavit heso na VEP ale i pote co to ulozim a napise mi to vase data byla ulozena se to nelulozi, po prihlseni do administrace je to v puvodnim stavu tj. bez hesla