Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem straca zive.cz uzivatelov?

tak som si len tak lehce prelustroval konkurenciu -zive.cz a zda sa, ze pomaly o svojich uzivatelov prichadzaju. su to este predcasne zavery, ale navstvenost zacinaju mat dost kolisavu. pretoze zive.cz svoju navstevnost nezverejnuje(pouziva gemius.pl tracker), tak som nabehol na spionazny server alexa.com a tu su vysledky : [graph]
naproti tomu pspad.com ma rastucu tendenciu a predbehol zive.cz :
[graph]
tymto blahozelam Honzovi Fialovi. :-)

Víš Igore .. není asi nic horšího než podlehnout jakémusi sebeuspokojení :-/ . Přesto že vám všem a vašemu nápadu moc a moc fandím, tak .... výsledky zatím nic moc ... Pokud si dnes odškrtneš nezobrazování sekcí Ostatní, Návrhy, Chyby, Pokec (tím myslím že zobrazíš pouze "užitečná" IT témata), tak zjistíš, že příspěvků s datem 1.3.2006 je 23 .. cca 1/2 stránky :-/.
Na poradna.zive.cz sice neovlivníš vobu zobrazení sekcí, ale poslední příspěvek s datem 1.3. je v půlce ŠESTÉ stránky .... a to je dle mého názoru to co by si měl sledovat. Tady je integrovaná kapacita množství skvělých lidí s obrovskými znalostmi, ale namají na co odpovídat, protože se NIKDO NEPTÁ :-| Paullusův postřeh o rýži neobstojí 3-[
V začátcích uveřejnění beta poradna.net na to upozornil i nick iv(buhvíjakétobyločíslo)kde psal, že je to tu samá "zdravice" a vítání, ale "nábor" a propagace této web stránky váznou, pokud mě paměť neklame, tak tenkrát nabízel i osobní skušenost s rozjížděním obdobných stránek.
Dneska mám bohužel dojem, že postřeh iv(...) přetrvává .... s Mirkem, z kterého se pomalu stává "ústřední" postava poradny.net, si všichni vzájemně plácáte po ramenou ... ale LIDÉ - hledající, tápající, ptající se - prostě NEJSOU :.( ....
Tímto vám rozhodně nechci nějak škodit, ale trochu mě "rozčílilo" tvé uspokojení nad nižší sledovaností poradny.zive, aniž sis uvědomil, že TADY vlastně ještě sledovanost NEZAČALA . Všichni, nebo naprostá většina přispěvatelů je zde z poradny.zive, kteří tam půso

kteří tam působili PŘED vznikem této poradny.
Je třeba získat uživatele, kteří budou chodit rádi na poradna,net a o poradna.old vlastně nemají ani tušení. Tohle je vysloveně marketingová záležitost a tomu já nerozumím, ale pokud by měla tahle poradna existovat jenom jako "diskusní klub zakladatelů", ... tak smysl také moc nemá .... byť je založená na obrovském nadšení a zájmu o VĚC.

Doprčic, .... když je tam omezení délky textu, tak AŤ to třeba kruci po překročení té délky přestane psát a né AŽ při pokusu o vložení 3-[, ..... díky :-)

ano mas pravdu, zatial sa so zive co sa tyka poctu uzivatelov nemozeme zrovnavat, ale kvalitou odpovedi urcite. nechcel som ani robit porovnanie poradna.net vs zive.cz, aj ked nase cisla maju stupajucu tendenciu a zive.cz klesajucu, stale je zive este moloch oproti nam. ale na druhej strane mame uz dost registrovanych uzivatelov a vacsina z nich ocakava, kedy sa spusti ostra verzia. mozno bude treba ako si uz spominal urobit aj nejaky marketingovy tah(aj nad tym sme rozmyslali), ale zacina nam priliv ludi z google(aj z inych krajin, bohuzial nerozumeju :-D) a uz teraz nam tvoria skoro 1/4 pasivnych uzivatelov. mame prichystanych este mnozstvo noviniek a mozno neprezradim ziadne tajomstvo ked poviem, ze planujeme pisat aj clanky. skratka normalny IT full portal. ak sa vsak po spusteni ostrej verzie cisla neposunu vyrazne dopredu, urcite nejaky marketing urobime a oslovime o pomoc aj citatelov poradna.net. btw., ratame aj s tebou. ;-)

A ještě jen taková úvaha ... (možná blbá) ... V době úvah o vzniku poradny.net probíhala na zive.cz diskuse s cílem ZRUŠENÍ stránek zive.cz/poradna a .. s převedením veškerých aktivit na phpBB (doufám že to píšu správně) a plnně podporovat pouze nové FÓRUM živě. ,,, Asi by bylo ideální počkat až k tomu dojde , a ..... potom zahájit presentaci poradna.net :)) ... ale jako s udělání se objevil "deux machina" Marek Lutonský, který pochopil, že klientům (zákazníkům) je potřeba vyhovět ... začal s PORADNOU cosi dělat a.... především si uvědomil, že tento FORMÁT poradny je pořád ŽÁDANÝ. ..... no a z toho vyplývá těžká a TĚŽKÁ konkurence .. ale fandím !!!

v podstate s tebou suhlasim vcelku az na par malickosti.
toto je beta verzia ktorej nikto zatial reklamu nerobil (okrem par zmazanych threadov na zive). takze navstevnost zodpoveda vyvojovemu stavu v akom poradna je. aj po rozbehnuti ostrej prevadzky bude trvat velmi dlho pokedy poradna predbehne zive ale raz sa to podari;o).
cize porovnavas neporovnatelne. novy web v beta verziiso zabehanym webom s niekolkorocnou tradiciou navyse ovela komplexnejsim ako je poradna (clanky o it a pod).
a na otazku preco verim novej poradni je odpoved jednoducha. vidim kto za nou stoji a preto tomu projektu verim aj ked ja patrim asi medzi nahvacsich skeptikov z tych ludi.
inakkritika bola dobra a ako som povedal viac menej s nou suhlasim

No co uz k tomu napisat. Koho z nas zaujima kolko ma zive pageviews??? Ja z pageviews zive prachy nemam, naco sa tym zaoberat ci im to tam stupa alebo klesa? To je ich problem, nie nas. Nas by malo zaujimat to, ci ak k nam niekto zavita, ci dostane nejaku serioznu/spravnu technicku odpoved, tych co radi poradia (na odreagovanie/z nudy) zaujima ci sa tu mozu takymto sposobom odreagovat. That's all. Ja osobne tiez predpokladam ze po rozbehnuti ostrej verzie sa nejaky ten marketing urobi...