Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opera a postupne cucanie ramky

vie mi niekto vysvetlit preco opera zacne na urovni napr 150MB a po par hodinach kludne berie 300MB? v opere mam otvorenych neustale cca 30-40 stranok s ktorymi pracujem (vacsinou nejake sklady grafy siete nejake 4-5 it webov). premyslam ci to nie je tahanim veci do cache ale nic take velke sa nenacitava tak fakt nechapem cim to je. obcas musim operu vypnut a znovu zapnut aby mi uberala o 200-300MB menej

nie pouzivam win xp sp1 (linux na desktope...ee;o)) Version 8.51
Build 7712 takze nic vyvojove. co sa tyka disk cache mam ju nastavenu na 100MB pretoze pri 20MB mi po case odmietala nacitavat stranky kvoli preplnenej cache. takze nemyslim si ze je to cache resp kde si vycuca tych 200-300 mega ked na zaciatku nic naozaj nechapem