Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Deska Gigabyte GA-P55-UD3R - Intel P55 a paměti OCZ DIMM 4096MB DDR III 1600MHz OCZ3P16004GK Platin

Ahoj, mám jen takový menší dotaz, koupil jsem si desku Gigabyte GA-P55-UD3R - Intel P55 maximální voltáž pamětí je 1.9v a paměti OCZ DIMM 4096MB DDR III 1600MHz OCZ3P16004GK Platinium XTC které jedou na stejné voltáži což je těch 1.9v.

Nejvyšší povolené a doporučené napětí paměťových modulů pro čipy architektury Nehalem, je 1,65V. jak sem se dočetl na http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti /14902-core-i7-800-a-core-i5-700-nehalem-uz-take-v e-stredni-tride?start=7
jelikož vlatním core i5 - 750, tak ma mdocela obavy aby se mu něco nestalo, mám snížit napětí z 1.9v na 1.65v? co stane když to tak snížím? děkuji za odpověď.

P.S. dotěď jedu bezproblémově na PC

Podívej se do biosu (v bisou dej ctrl-f1) a podívej se na kolika voltech vůbec ty paměti jednou. Nebo se podívej do cpu-z.Podle mě jim deska dává jen 1,65v takže se nic nepoškodí.
Je ale možné že bez 1.9 voltů nepojedou na 1600mhz s tímhle časovaním...to bys jim musel ručně přidat a to bych si zase rozmyslel kvůli riziku poškození procesoru, sám jsem pr c-i7 vybíral paměti podle napětí.

Takže sníženo na 1.649v z 1.9v, PC byl celou noční dobu až do ranních hodin pod zátěžovými testy náročnými halvně na procesor a paměti ram, a k žádnému poklesu výkonu nedošlo, PC stále jede jak má, systém nemrzne ani nijak nekolabuje, řekl bych, že je to v pohodě.