Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Legalizácia Windows XP prof. na Notenbook

Mam pracovný Notenbook ThikPad T43, ale značne obmedzený administratorom.Spravil som cez NG9 zálohu disku(pre korektný návrat)
Notenbook T43 má ochr.známku (zelenú)licenciu Windows XP prof.SP2(SK) Lenovo Singapour (2004)
Skusil som použiť moje orig.instalačné CD ale jasné že Key nebere.(asi preto že mám Home sk,skušal som aj Win XP prof CZ)
Ako to zlegalizovať ked mám ochranú znamku ale nemám orig.CD (ake potrebujem)?
Dík

Ako ti to napísať, asi takto, na podobné účely je šikovná, malá aplikácia, µTorrent.
Nie som si istý či ti dávam dobrú radu, keďže si sa s týmto spôsobom získavania súborov zjavne ešte nestretol a môže sa ti stať, že okrem toho čo chceš budeš mať čo nechceš.

Ako som pisal,že je obmedzený adminom.
Admin si ho jednoducho nemôže odblokovať podla mojich predstav.
Notenbook mám vačšinu času doma a nemožem sa dostať ani na internet,lebo je nastavený na fir.sieť.Pri pokuse o zmenu IP ma odkazuje na admina a kopu dalšich vecí(ale o tomto som diskutovať tady nechcel)
Ide mi o to aby som ho využival naplno.
Budem rád za každu dobrú radu.

Ahoj, sežeň si od kolegy instační disk Windows XP, jakýkoliv SP, jakékoliv jazykové verze a windows nainstalujte s použitím originálního licenčního klíče (licenčního klíče instalačního disku). Ještě dřív, než se připojíte na internet a začnete stahovat aktualizace, si nainstalujte prográmek MS Key Update Tool, který je dostupný na webu MS. Tento program slouží ke změně licenčního čísla a tato změna je dle mého názoru legální. Jenom doplním, že tento program potřebuje přístup na web microsoftu, takže je třeba funkční připojení k Internetu. Po reaktivaci je potřeba zrestartovat počítač, poté už doporučuji zapnout automatické aktualizace a nainstalovat Service Pack, pokud tak neučiníte ještě dřív (doporučuji). Hodně štěstí!

akýkolvek sp nieje vôbec riešenie,slovenská verzia wxp pro je obvykle v základe anglická UK/nie US/ verzia wxp+ druhé inštalačné cd so slovak MUI alebo LIP podla typu licencie,medzi MUI a LIP je dosť podstatný rozdiel,product key z wxp sp2b/sp2c nefungujú na wxp sp1/sp1a/sp2a,okrem toho pokial na firemnom notebooku boli použité niektoré nástroje na hromadnú aktiváciu licencií,nemusí product key zo štítku fungovať vôbec a na konkrétnej inštalácii sa môže pri pokuse o reaktiváciu zablokovať licencia trvalo a môže to v konečnom dôsledku vyblokovať VBLK/MLK a spol licencie aj na iných pc/nb používaných vo firme s aktívnym pripojením k internetu,čo to bude znamenať vo vzťahu k zamestnávatelovi,to už je záležitosť interných predpisov firmy a prípadných škodových protokolov...

na druhý oddíl si nainstaluj druhé domácí windows. musíš ale vědět co děláš, ať nezničíš tu původní instalaci.

nám třeba s notebooky nechali originální instalační média a kód z nálepky na ntb souhlasil - to nebývá ve firmách pravidlem. nakupují sice jednotlivě pc, ale mnohdy instalují distribuci podle jiné licence - skoro bych si tipnul že tak za os platí 2x.