Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Netgear router - nefunguje ping

Koupil jsem do školní sítě router Netgear ProSafe VPN firewall 8. Vše funguje až na ping.
V nastavení pravidel je zaškrtnuto, aby router odpovídal na ping v síti internet.
Firmware je poslední verze.
Z vnitřní sítě ping na veřejnou adresu také nefunguje, na vnitřní adresu routeru je to bez problému.

Problém byl ten, že jsem tam měl nastaveno přesměrování pingu na server v síti a současně zvolenou odpověď na ping ze sítě WAN. Musel jsem tedy ponechat aktivní jen pravidlo pro přesměrování ICMP a pak už server přes router na ping odpovídal. Pokud byla zvolena jen druhá možnost, tak router odpovídal na ping také bez problému.

Ted v tom mam absolutni hokej...

pokud to spravne chapu:
- ping v ramci vnitrni site je OK
- zrusenim druheho pravidla router ignoruje ICMP z internetu
- druhe pravidlo je aktivni, router muze odpovidat do internetu

Co presne ma delat to prvni pravidlo? Na jaky ping je aplikovatelne (z vnitrni site i internetu)?