Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč se pc nevidí?

Spojil jsem 2 pc na jednom mám w7 na druhém xp.nastavil IP adresy a přes cmd-ping se najdou..název pc mám stejný a prac. skupinu taky firewall vypnutý.proč se nenajdou v místní síti?nebo přes totalcmd:připojit sítovou jednotku?dik

nazev pc nevim jestli může byt stejný ale rozhodně může byt rozlišný, jediné stejné musí byt skupina.. Potom bys měl mit ip poměrně stejné na obou pc. Jako například 10.0.0.1 a 10.0.0.2 . Maska by taktéž měla byt stejná.

A v povolené sdílení dat a tiskáren, na každem win to najdeš jinde.

EDIT: Podle mě musí být názvy pc rozdílné.

MS nas neustele prekvapuje, aneb sediva je teorie a barevna praxe zivota...

Mam sit s 1x XP Prof. a nekolikrat XP Home. Poznatky jsou nasledujici:

* XP Prof ma pracovni skupinu SKUPINA, Home maji DOMA... Okolni pocitace zobrazuji obe skupiny, vidim na "vsechny" PC... (az na nasledujici bod)

* V ramci skupiny DOMA jsem na jednom PC nasdilel slozky. Pocitac se samozrejme vidi v sitovem okoli, ostatni ostatni stroje v ramci site jej nevidi... Napsal jsem natvrdo na okolnich strojich cestu - cesta neexistuje. Pouzil jsem hledat -> Soubory ci slozky -> Pocitace nebo osoby -> Pocitac v siti - nic jsem nevyploval a dal OK. Naslo vsechny PC krome toho se sdilenou slozkou. V duhem pokusu jsem vyplnil nazem PC se sdilenim a ejhle, najednou ho vidim. V okolnich pocitacich samozrejme stale chybi... Slozky jsem pripojil jako sitove jednotky a funguji. PC se slozkou v okolnich pocitacich samozrejme stale nevidim ani z jednoho stroje... ;-)

* Na virtualnim PC mam schodny nazev stroje a hostitele. Pri spusteni se na hostiteli objeni vykricnik a informace o stejnem nazvu. Oba systemy mohou brouzdat po siti, pouze na sebe navzajem nevidi...

Docela mi ta sitarina ve woknech pripomina stare BNC, kdy to byla spise "ducharina" a vse se resilo pouze dobrym slovem.