Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdroj s kabely SATA, ATA - jaky je v tom rozdil?

kuju novy zdroj a u nekterych jsem videl ze maji kabely SATA a nektere zase ATA
jaky je v tom rozdil????????????????????????????????????????
Změna předmětu, původně: SATA ATA (karel)
Buď se nauč psát NORMÁLNÍ titulky a dotazy, nebo sem nepiš vůbec. Děkuji. (host)

originál sata kabel má napětí 3,3 a 5v a 12v na jednom konektoru. je to imho moderní zdroj. u starých zdrojů se vyrábí sata z redukce z molexu - a v té chybí napětí 3,3v. Zatím to nijak nevadá.

edit nevadí. promiňtě on byl opilý:-)

Hlavbně ty ATA - molex kabely jsou dneska skoro nanic.Hadr a optická mechanika je sata. Akorát výrobci to furt valijou jak na běžícím pásu.

Ano podle mě to tak všechny sata dělají. Na elektroniku používají 3,3voltu. Akorát z důvodů kompatibility tam mají ještě stabilizátor takže i šmejdské sata konektory bez 3,3v stačí.