Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak napsat na klávesnici nestandardní znaky?

prosím lze někde ztahnout,koupit a pod.,návod jak používat klávesnici s numero kl.?Hlavně se jedná o klavesy ze 4 znaky,její levou část.Všem na poradně pc net hodně štěstí a zdraví a co nejmín problémů s pc.Dík za každou pomoc.pipamont

Změna předmětu, původně: prosík o radu,klávesnice (host)

složenou závorku a jiné znaky napíšeš přes pravý Alt (AltGr). U rozložení QWERTY se s AltGr napíší znaky které vidíš na klávesnici. Např ta složená závorka je AlrGr+Shift+ú. a například * je AltGr+á.
U rozložení QWER*Z je to sice na bednu, ale dá se to zapamatovat
[ = f, ]= g,
# = x, & = c, @ = v, { = b, } = n
atd., chce to vyzkoušet a najít (u QWERTY se nic nehledá).

Dík všem co se zůčasnili této debaty.Pro HOSTA I laik pochpí klavesnice s numero klavesnicí-Rozložení kl..Pro PAVLA Tvýho odkazu jsem si všim pozdě,ale přece.Na stranky jsem se dostal a našel co pořebuji,ale stažení né a néééé snaha asi 1hod..Pro KRÁŤU Tak Tvý rady opravdu fungují což je v dnešní době důležité.Osobně jsem to vyzkoušel a potvrzeno.Dík ti za ochotu.pipamont

No já ti žádnej odkaz nenabídl, tak nevím. Jinak co mě zmátlo: běžně se používá pojem "numerická klávesnice" pro tu část úplně vpravo. Tys měl asi na mysli horní řadu kláves (pod funkčníma).

Stačilo to ale popsat pořádně. Taky zmínit operační systém. Kdybys měl např, anglickou verzi, jen tak tam český znaky nenapíšeš...

Pavel