Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Datové úložiště

Ahoj všem,

jelikož už mě neba prohledávat něco na vícero HDD, zvažuji nějaké ucelenější řešení, něco jako centrální datové úložiště, raid řešení nechci.
Nicméně jsem v této oblasti trochu zaspal a k mému údivu se tady nabídka poněkud rozrostla a přiznám se, že se nemůžu rozhodnout zda jít do verze USB 2.0 nebo radši LAN a zda je lepší volit 2,5" nebo 3,5". Nebo použít nějakou multimediální variantu, jako např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7H2ON1TUMV9
Chtěl bych jej používat nejen jako centrální datové úložiště, ale také jako archív a potřeboval bych na něj přístup jak z pc, tak netbooku, aniž bych musel přepojovat šňůry.
Samozřejmě bych měl i data na HDD v počítačích, ale je zbytečné abych tam měl vše, proto to centrální datové úložiště.
Díky za případné zkušenosti k tomuto tématu.

já jsem problém domácího datového úložiště před 3/4 roke vyřešil "atomovou" deskou, 2GB RAM a 640GB GP WD diskem a levnou krabicí s malým zdrojem. Zároveň mi tento "PC" slouží jako mediální centrum (XBMC). Celé postaveno nad Ubuntu (investice 0Kč), lze provozovat i na Windows. Celkové náklady byly okolo 6000Kč vč. bezdrátového klávesomyšo setu od Geniusu (ten je OK, jen ty baterky vybíjí zatraceně rychle), připojeno k TV.

deska s Atom330 od intelu, zbytek viz výše. HD to nezvládá, ale to mě netrápí, HD obsah ignoruju, stejně není na co koukat a za pár let bude zase vše jinak. Pluginy jsem nějak neřešil snad jen YT se uchytil