Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teamviewer - windows-linux nejede

Dobrý den, spojuji se prostřednictvím wine na linuxu. Chci ovládat z w7 počítač který je s linuxem, píše to ale neustále chybu že plocha je nedostupná, spojení bylo ukončeno, opačně to jde, kde je problém a existuje aleternativa která běží v pohodě ? Díky!

Chápu správně, že spuštíš v Linuxu pod Wine Teamviewer? :-D

LOL.. Divím se, že to vůbec jde spustit, inu Wine je v emulaci už opravdu daleko.. :-)

Pokud se jedná o "místní" spojení, můžeš použít VNC (nebo nějakou jeho variantu - TightVNC, UltraVNC apod.)

Ale profík použije tohle: XmingNotes :-)

Tak jsem to vyřešil tak že jsem v linuxu nastavíl vzdálenou plochu - byla to fuška to najit, pak jsem ve do w7 nainstaloval klienta VNC a ejhle už jsem viděl to co bylo vedle, no ale ted mam jinší problém - když spustím ten počítač (s linuxem) bez obrazovky tak to vyhodí chybovou hlášku dřív než se s ním mohu spojit. Nějaké řešení ? :-)

Tak nakonec jsem z toho vypad s dobrou - vše jsem zprovoznil díky strejdovi guuglu který mi po několika hodinách hledání vyplivl nějaké serverové řešení které používají serverovny - tohle je potřeba vložit do souboru xorg.conf:

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "vesa"
EndSection
Section "Monitor"
Identifier "Generic Monitor"
HorizSync 58-62
VertRefresh 75-117
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "Configured Video Device"
Monitor "Generic Monitor"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1024x768"
EndSubSection
EndSection

A vše již funguje jak má :-), vyřešeno.