Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké rozlišení LCD televize?

Ahoj všem,
chci koupit LCD televizor 82 cm. Sledovat budeme ze vzdálenosti cca 2,5m.
Je nutné brát televizor s rozlišením 1920 x 1080 nebo stačí 1366 x 768. Signál přijímáme ze satelitu (UPC).

já ho před rokem koupil (hd ready 82cm, ležím u toho těch 2.5m)
když jdu kolem tv občas vidím "kostkování" (jakousi jpeg aproximaci) signálu, který full hd tv neodstraní, ten signál prostě už má nízký datový tok. vleže to poznat není, i písmo je rozumně ostré.

do blue-ray v tomto století nehodlám investovat - dokud nebudou ty filmy prodávat za 150-200 :)
hd kanály na kabelovce nehodlám připlácet, ten obsah za to z 90% nestojí.

digi kabelovka, běžná nabídka 50 kanálů za 600.

gappa: do předtím taky asi ta 51cm tv. jenže jak přibývá těch programů s černými pruhy nahoře/dole a já vidím 25cm vysoký obrázek, už mě to sr..., infotext dole skoro nešel přečíst.
ono to často běží jako kulisa, nebo se mi v leže zrovna nechce koukat do stropu. takže zprávy, dokumenty, hudba, občas popáté-podesáté nějaký film.
a když je potřeba, jde k tomu připojit netbook.