Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde spustit Acer Aspire One

Zdravím. Včera jsem do svého netbooku Acer Aspire One A150-Bw nainstaloval systém Windows Vista. Instalace proběhla bez problémů a systém v pohodě fungoval, třikrát jsem ho včera pouštěl a pokažde naběhl. Dneska jsem ho spustil a vůbec nenaběhne logo Acer, notebook sice spustí větrák ale nic víc, vůbec nepracuje. Neví někdo, čím by to mohlo být nebo co s tím? Děkuji

Tak děkuji za rady, ale problém jsem již vyřešil. Pro případ že by se to někomu taky stalo napíšu postup, jak tento problém vyřešit:

1. Ze stránek Acer stáhnout BIOS na svůj model netbooku

2. Zformátovat flashku systémem souborů FAT32

3. Ze staženého archivu ZIP extrahovat na flashku soubor FLASHIT.EXE a soubor BIOSu (má příponu *.fd), který musíme přejmenovat na ZG5IA32, takže výsledný soubor bude ZG5IA32.fd

4. Připojit k netbooku nabíječku a zapojit do něj flashku s dvěma soubory

5. Stisknout současně tlačítka Fn + ESC a při držení těchto tlačítek krátce stisknout tlačítko Power

6. Ve chvíli kdy začne dioda tlačítka power blikat můžete tlačítka Fn + ESC pustit

7. Netbook si z flashky nainstaluje nový BIOS a po chvíli se sám restartuje

8. Teď by již měla normálně naběhnout obrazovka s uvítacím logem Acer a spustit se systém

to standa11

mnohokrát ďakujem za ten postup, mal som ten istý problém a už som bol zúfalý.
Keď som našiel tento postup a vyskúšal ako poslednú možnosť pre hľadaním servisu, notebook zrazu funguje.
Ešte raz vďaka.