Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé PC

Ahoj mám relativně nový PC (CPU C2D E7400, DDR2 3GHZ, GK Asus EAH4850) a zdá se mi, že, nato že jsou tam nainsatlovaný XPP, tak je dost pomalej. Mám šuplík a dva disky na jednom XPP a na druhym WIN 7. Pod Win 7 normálně a ty XPP jedou hrozně pomalu. Teď je tam nová instalace a vespuštěných programech nic neni. prosím poraďte čim by to mohlo byt diky Tomáš

DDR2 3GHZ,

čím ty ramky chladíš? :)) Ty lámeš rekordy...

Je to relativně nová sestava, nevidím ještě důvod proč používat XP.. Ale pokud je tedy používáš, tak si stáhni superantispyware. (pochopitelně pc otestuj v nouzovém režimu).
Jinak co se ti všechno spouští za programy v těch XP? (současně se startem win XP) Pokud je tam něco co nepotřebuješ, tak si to vypni..

Hele já to počítače nevidím.
1) Jak máš připojené ty disky? Je tam SATA nebo PATA? Pokud SATA, podívej se na nich jestli tam nemáš jumper na omezení rychlosti...( u dnešních počítačů bývá disk největší brzdou)
2) běží ti procesor na té frekvenci dané výrobcem tzn 2.8 cca (co jsem zjišťoval )- stáhni si everest home edition a nebo CPU-Z (zdarma).
http://www.extrahardware.cz/c2d-e7400-mainstreamov y-kral
3) Co tam máš za operační paměti. výrobce a rozdělení dle frekvence.. 400,533,667,800... to by ti měl říci program.
4) ty ovladače máš opravdu všechny nainstalované na win XP. Koukni se do správce zařízení, zda tam jsou otazníky nebo nikoliv.
5) zatím uvidíme co napíšeš - snaž se odpověďet na každej bod. pak uvidíme.

P.S. A jak to vypadá v těch win 7? tam to běží všechno normálně? Pokud ano, tak asi nemáš v XP ovladače..proto to trvá dlouho.