Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi 7 - program na výpočet procent ze zadané ceny

Jsem zacatecnik a chtel bych si naprogramovat program v delphi abych si mohl z vlozene ceny vypocitat treba 4 procenta. Potrebuji to naprogramovat abych mel jeden formular do ktereho bych zadal cenu druhy formular kde bych zadal kolik procent chci vypocitat a tlacitko ktere zmacknu a to se vypocita a napise mi kolik to je. Pomohl by mi nekdo s tim? Dekuji

Změna předmětu, původně: Delphi 7 (host)

var
  cena, procento: Integer;
begin
  cena := StrToIntDef(Edit1.text, -1);
  procento := StrToIntDef(Edit2.Text, -1);
  if (cena = -1) or (procento = -1) then
    Label.Caption := 'chybné zadání'
  else
    Label.Caption := FormatFloat('0.00', cena/100*procento);
end;

Pokud potrebujes zadavat cenu a procenta ne na cela cisla, ale na desetinna mista, tak si to uprav.

V Delphi neumím, ale není třeba přepsat datový typ z Integer na Float?
PS: Tj. asi takto:

var
  cena, procento: Float;
begin
  cena := StrToIntDef(Edit1.text, -1);
  procento := StrToIntDef(Edit2.Text, -1);
  if (cena = -1) or (procento = -1) then
    Label1.Caption := 'chybné zadání'
  else
    Label1.Caption := FormatFloat('0.00', cena/100*procento);
end;

PS2: A IMHO to nebude fungovat s desetinnou čárkou, ale s desetinnou tečkou

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var cena, procento, vydelek: Float;
begin
cena := StrToIntDef(Edit1.text, -1);
procento := StrToIntDef(Edit2.Text, -1);
vydelek := StrToIntDef(Edit3.Text, -1);
if (cena = -1) or (procento = -1)
then Label1.Caption := 'chybné zadání'
else
Label1.Caption := FormatFloat('0.00kč', (cena/100)*procento+10+cena+vydelek);
end;

Takhle jsem to vse nastavil