Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OS:XP nebo 7?

Čus díval jsem se na youtube a našel jsem tam různá videjka kde se porovnával windows XP,7,Vista a všchny zkoušky například za jakou dobu se zapnou a vypnou tyhle operační systémy a pokáždý to vyhrál Windows 7 testovali to tam i na starém notebooku IBM který měl CPU:Intel Pentium M 1,6GHZ,RAM 512mb,GPU nějaká s 32mb,HDD 20GB.A Windows 7 na něm byl o hodně rychlejši.Tak nevim jestli na moji sestavu AMD ATHLON XP 2400+ 2GHZ,GIGABYTE RADEON 9600 PRO 128mb,RAM 2GB,HDD WD 320GB,nedat Windows 7.Co myslíte?Prosím bez narážek chci jen normální rozumný odpovědi.

Můžete návštívit web výrobce Vašeho hardwaru a podívat se, jeslli jsou k dispozici ovladače k Windows 7. Jestli Vám to stojí za jedno odpoledne, které využijete na vyzkoušení Windows Seven (bez zadání klíče fungují dokonce 30 dní), tak to můžete Seven vyzkoušet.

Z důvodu bezpečnosti? On někdo dnes používá původní "9 let" staré XP z roku 2001 bez jakéhokoli service packu? :-? .... XP jsou 9 let staré tak možná návrhem a proto na nová PC spíše nepatří (to ale není případ tazatele). Z hlediska bezpečnosti bych v nich zádrhel nehledal, snad jen pro "samoadminy" MS přidal do 7 další berličku v podobě UAC.

Jinak blíže k původnímu dotazu ... sám používám XP na desktopu s obstarožním Athlonem XP 2800+ a na novém notebooku s C2D mám 7. Na notebooku mají 7 určité vychytávky, které ocením, na starším desktopu pak špatná podpora FX řady GeForce, horší výkon při přehrávání 720p HD videa (kombinace absence overlay + špatná podpora grafiky) a snížená rychlost odezvy systému (i když některé operace jsou rychlejší, neplatí to však pro všechny), to vše zde rozhodlo o "dožití" na XP.