Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor

Ahoj, mam doma uz celkem dost stary pocitac, zadny zihadlo, ale davat pryc se mi ho nechce, jelikoz fungoval dobre. Jedinny co tomu chybi je ze nenaskoci k nemu pripojeny monitor. Zkousel sem 2 monitory a nic. Mohl by mi nekdo poradit ? PROSIM

Má ten počítač integrovanou grafiku? Jestli jo, tak vyndat grafiku ve slotu a zapojit do integrované a vyzkoušet. Jestli nemá, tak vyndat kartu a zandat kartu. Má ten počítač speaker? Jestli jo, pípá to nějak? A jestli nepípá, tak tě nemine vyčištění komponent a postupná výměna komponent.

Může to být prakticky cokoliv, mohlo něco chcípnout, nebo jen někde něco špatně sedí. Pokud nic o počítačích nevíš, je těžko radit každý postup, oživování mrtvol (PC) a diagnostika špatných komponent není až taková sranda. Pokud nemáš nějaký náhradní díly (např. nějakou starou grafickou kartu), je to ještě těžší.
Můžeš však zkusit dvě věci:
Reset CMOS (na desce bývá jumper /propojka/ označený RST CMOS, ten na pár vteřin propojíš, samozřejmě při vypnutým počítači)
když to nepomůže tak
Vytáhnout z PC vše nepotřebný, tedy odpojit všechny periferie (tiskárnu, myš, klávesnici), všechny přídavné karty, co v počítači máš (TV karta, přídavná zvukovka), nech tam jen jednu paměť.
Pokud to nepomůže, dej to někomu zkušenějšímu.

Jedinny co tomu chybi je ze nenaskoci k nemu pripojeny monitor.

To si fakt dobrý.. ako teda vieš že tá bedňa ešte žije ? Vnímaš elektomagnetické vlnenie čo vyžaruje mainboard ? Alebo tam ako úlohu po spustení prehrať nejakú mp3, a tú prehrá ?
To by som ešte bral

To, že se rozbliká a větráky se roztočí ještě neznamená, že to žije všechno. Asi nezbyde nic jiného než si sehnat reproduktorek k PC (speaker) a připojit ho k desce, třeba to bude pípat, pakliže v bedně není. Jestli tam je a nepípá, tak je to příznak toho, že se něco posralo úplně. Buď do desky nejde šťáva (myslím tím všechny větve) nebo je odpálená celá deska.

Úplně samý problém má teta. Prostě najednou to nešlo. Nejde signál do monitoru, nepípá, jakékoliv příkazy na windows přes cmd, i když nevidím nic nedělají (spuštění mp3)
Typuji to (můj podobný problém) na grafiku nebo základní desku.