Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem photoshop - jak editovat výběr?

Ahoj, nevite nahodou, kdyz vyberu lasem v PS objekt, tak jak ho pak zmensim pripadne nahnu ? Diky
Změna předmětu, původně: photoshop
Změna kategorie, původně: Ostatní
To bylo naposledy. Ještě jeden dotaz s takhle přiblblým předmětem a rovnou to mažu. (karel)

K fotošopu je velice slušný manuál (pdf, dá se stáhnout i z adobáckých stránek v češtině), vřele doporučuju pročíst. Vrazit tolika peněz *) do softu a využívat jej jen z pár procent je opravdu škoda

*) ne vždy. Studentská verze (enhanced) stála kolem 1200, celá CS3/CS4 kolem 2,5 tisíce. Korun.

Já tím narážím na uživatele začátečníka, který nezvládne ani malování (a sám dobře víš, že "to" tam jde) a rovnou si zakoupí (to je silné slovo, upirátí) photoshop. Proč ten uživatel nezačne s cílem "základy v graf. programech" používat něco free? Paint.NET je třeba vynikající volba - v češtině, vrstvy, techniky, které si osvojí jsou všude stejné? Takže si tam nabančí dělo, které nezvládne - marnost.

No jo, ale s pajntnetem není nikdo "borec" :-p

Fotošop (komeční verze) v posledních letech šel taky s cenou dolů, dá se v akci občas koupit i za 20kKč - už to není ta "čtyřicítka" (jako kdysi). Ano, cena je to (na místní poměry) pořád hrozně vysoká, ale pro toho, kdo umí fotošop opravdu (i komerčně) využít, (nekamenujte!) IMHO naprosto odpovídající.

Znám jen dva lepší programy než fotošop, Total Commander a (raději nebudu jmenovat ]:))

---
Každopádně si myslím, že pro študáky je možnost za zlomek ceny si legálně pořídit adobáckou suitu je báječná volba (omezení = nemožnost komerčního použití). V současnosti se dá koupit i Master collection (vše) či Production premium (fotošop, premiéra a další), ovšem ceny jsou už o něco horší než před rokem...