Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 8 GB karta a starší foťák?

Máme v rodině digi foťák Panasonic DMC LZ2 (rok uvedení cca 2005). Na netu jsem našel user guide v PDF, kde se praví, že max. kapacita SD karty je 1 GB, ale bez problémů v něm mám kartu 2 GB a nikdy nevznikly komplikace, foťák neprostestuje a lze využít celou kapacitu karty.

Dnes už se dá koupit i 8 GB SD karta. Dá se nějak dopředu odhadnout, zda bude ve foťáku bez problémů fungovat?

Pavel

pokial to výrobca nedoplní na svojich stránkach ako informáciu,alebo nezverejní nejaký upgrade firmwaru,dopredu sa to nedá nijako odhadnúť,jedine odskúšať,väčšinou takéto doplnkové informácie dávajú výrobcovia k profi/poloprofi modelom,bežné konzumné prístroje väčšinou zostávajú už po určitej dobe trošku "bokom" a zvýšená pozornosť je obvykle venovaná aktuálnym novinkám,takže zbytok zostáva na užívatelskej "alchýmii"...takže zrejme nezostane nič iné ,len skúsiť to s nejakou dostupnou kartou,alebo zbnehnúť do nejakého foto-obchodu a odskúšať, tam obvykle mávajú nejaké skúšobné predvádzacie karty k dispozícii...