Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Defragmentace disku - rizika

Zdravím. Mám dotaz, zda může při defragmentaci dojít ke ztrátě nebo poškození dat, pokud by například náhle vypl proud, došlo k zaseknutí PC apod. Jde o to, že potřebuji defragmentovat disk s velmi důležitými nenahraditelnými daty. Děkuji

Nikdo nepotřebuje defragmentovat, taková nutnost to zase není.

Snad ani nevis, jak hluboce se mylis. Defragmentace (jedno jakeho FS) po jiste dobe /pul roku?/ akceleruje rychlost diskovych operaci do zavratnych vysin. Pouzijes-li navic defragmenter nikoliv z praseci prdele (ktery pri presunu nedela duplicitni zalohy clusteru), nemusis se bat ani potencialniho vypadku CEZu. Zalohovat data je ovsem velmi moudre.

Ono je to globalnejsiho charakteru - zalezi i na "zbytku" abaku a celkove velikosti inkriminovane partisny. Desitky procent fragmentace prolezly disk je ovsem nepouzitelny ani pro prehravani fajlu vcelku (naleze to pri kopirovani do prazdnych chlivecku uvolnenych mazanim, odinstalaci,...), pro nacitani/ukladani malych souboru je pak vhodny toliko k autodestrukci uzivatele (spagat, jed, kulka,...).

Co brání přesunu těch dat jinde, kde výpadek proudu nic neohrožuje?
Jiný HDD, USB atd... I takhle jsi dost riskoval, že data nemáš schovaná.
Pořiď si NAS, jestli se obáváš výpadku proudu, pak jsi v pohodě.