Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 60ohm sluchatka k notebooku

zdravim, teraz mam sluchatka 32ohm ktore pripajam k notebooku s nejakou integrovaou zvukovkou 5.1 (notebook DELL 1555) a na mx hlasitosti sa to neda pocuvat lebo to je prilis hlasno. Chcem kupit sluchadla ktore uvadzaju impedanciu 60Ohm, avsak sa bojim ze ked dam na maximum volume, bude to ako s terajsimi 32O na polovicu...
ake su fakty?
dakujem J.

Laboratoria ktoré prevádzajú akustické merania majú taký výmysel: "umelú hlavu", merajú nakalibrovanými mikrofónmi akustický tlak. Z toho vyjde tá "citlivosť" - s akou účinnosťou menič premení elektrickú energiu na akustickú.
Odpoveď na tebou položenú otázku nejestvuje, nakolko nijako neuvažuješ s parametrom slúchiel "citlivosť" . U vojska sa používali pred rokmi slúchadlá 4 000 Ohm, mám ich z blšáku, ako zvláštnosť. Hrajú mizerne no určite približne rovnako hlasne ako 32 Ohm-ové.

Ne, citlivost s kvalitou naprosto nesouvisí. Kolik ta sluchátka vlastně stojí, že řešíš kvalitu? Zkreslení a šířku pásma asi nejsi schopen změřit, katalogové údaje výrobce jsou k ničemu. Takže zbývá nějaké sluchátkové fórum, ale tam se věci za několik deseti nebo stokorun většinou neřeší.