Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení routeru

potřebuju si nastavit router tak aby kdyz spustim server na cs 1.6 tak aby se na neho mohli pripojit ostatní ale nevím ktery router nastavit mam to totiz tak ze mam antenu u anteny mam IPS zařízení ze střechy mi vede UTP kabel a na konci kabelu je rozdělovač a potom to jde do routru který klasicky "routruje" z toho vedou 4 UPT kabely na jeden z nich je připojeny WIFI router netgear který mi poskytuje wifi po baráku. na netu jsem nasel jak server nastavit ale nevím ktery router nastavit jestli ten co routruje nebo ten co mi poskytuje wifi mělo by to byt nastaveno takto: Nastavení Routeru

Jděte na vaši IP routeru,já to mám např.
Najděte "Port Forwarding" ,tam nastavíte (povolíte porty)
Tam je někde DMZ (Demitrizovaná zóna) - povoléné vešchny porty
Dejte enable DMZ a apply

budu rád za kazdou radu

No jasně že ten co routuje. DMZ bych nespouštěl - spíš bych jen povolil porty na forward. Porty, co jsou potřeba si zjisti v aplikaci, co to vyžaduje. že bys měl mít veřejnou ip adresu asi víš.

Ale radši si počkej na síťaře - z tvýho sesíťování mi jde hlava kolem. :-p

LOL.. takto zprasenou síť jsem už dlouho neviděl. To je tvá práce? :-) To je jako když Kočička s Pejskem vařili dort :-D

Takže:

1. kolik máš routerů, tolikrát budeš muset nastavit forward portu (vždy na router za tímto routerem, poslední router směruje už na samotné PC)
2. Spíše než bod č.1 bych doporučil redesign sítě, tenhle bordel přece jen není to pravé..

přišel sem na to tak ze kdyz sem poslal ip kamosovi nebo nekomu tak se mu na to neslo pripojit ani pridat do oblibenych. Jestli mam veřejnou nebo neveřejnou IP adresu nevim. Pokud bych neměl veřejnou IP tak bych musel zavolat poskytovateli a říct mu ze bych potřeboval veřejnou IP adresu a on mi to zařídí nebo jak? Je nějaky cenový rozdíl mezi pokud bych měl veřejnou nebo neveřejnou IP adresu?