Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet adaptér ?

Dobrý den, chci Vám popsat můj problém a požádat vás o radu (píšu z druhého PC) :

Rozhodl jsem se vysát PC, protože bylo šíleně vevnitř zaprášené, ale když jsem ho zapnul, nešel internet. Vůbec. A co je divné, nejde ani vestavěná síťová karta (na MB), ani externí síťová karta. Vše je jinak OK, vše jsem otestoval, podotýkám, že jsem neprováděl žádné softwarové ani BIOS nastavení, prostě PC fungovalo bezvadně (s připojením do internetu), po tom vysání se ale do internetu připojit nelze (asi přeskočil statický náboj z hubice - nevím, nenapadá mě jiné vysvětlení, s deskou jsem vůbec nemanipuloval, zůstala "ukotvená" ve skříni - a tak asi odešel PCI řadič ? netuším). PC jsem dostal před rokem a síťový kabel byl vždy zasunut do té externí síťovky, ne do té integrované - proč tomu tak je, to já nevím, rozhodně to ale fungovalo.

Provedl jsem, co se dalo, abych mohl vyloučit chyby na jiných místech:(mám windows XP pro upřesnění)
1. Píšu z PC z vedlejšího pokoje, tudíž internet opravdu funguje - společný switch
2. Původní externí síťovku jsem vyzkoušel ve všech 3 PCI slotech - nešla
3. Vyměnil jsem i síťový kabel
4. Zašel jsem si koupit novou síťovku - taktéž jsem ji vyzkoušel ve všech PCI slotech - vždy se zahlásilo, že byl nalezen nový hardware, ale pak se objevila nějaká chybová hláška a konec amen. Při tom ovladače jsem stáhl nové a nainstaloval, i když se jedná o síťovku s chipsetem Realtek - tudíž Windows si i tak s tím rozumí.

Řešení ? Ano, koupit si novou desku, ale nechce se mi vyhazovat 1500,- , tak se poohlížím po alternativách.
1. Mohu ještě zkusit koupit kartu do PCI-E slotu - nevím, zda to pomůže - nerozumím tomu
2. Nechci již použitou základní desku, chchi novou když už, protože staré jsou každé jinak tepelně vytvarované - použítý cpu chladič atd atd
3. Zkusit koupit toto :
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450 870UG0UH8DE

Moje otázka zní : Šlo by se připojit do internetu přes tento adaptér ?
Pomohlo by přeinstalování Windows ? Protože tohle asi bude WH problém - netuším.
Předem děkuji za všechny nápady, rady a odpovědi !!!

Jindřich Popek

Tak s takovým problémem jsem se taky setkal, až na rozdíl toho, že síťovka se detekovala (jak externí, tak na mb), ale připojovala se dobrých 10 minut k netu. Taky vysavač. :-D Ten adaptér můžeš klidně vyzkoušet - máš 14 dní na vrácení ze zákona.

1) jak diagnostikujes, ze sitovka nejde?
2) co hlasi spravce zarizeni o sitovkach (pripadne dalsi vykricniky)?
3) zkousel jsi ten slax, aby jsi vyloucil vliv OS? (pozor, pokud mas rucni nastaveni site...)
4) zkousel jsi vypnout router na 10 min ze zasuvky?