Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omylem smazaný velký soubor - lze ještě zachránit?

Zdravím,
vlastní blbostí jsem si smazal 75GB velký soubor TrueCrypt (kde jsem měl šifrovaná data). Zálohu mám sice měsíc starou, ale přesto je tam pár souborů o které bych nerad přišel.
Soubor byl uložen na vlastní parition o velikosti 80 GB, systém NTFS, od smazání inkriminovaného souboru se na disk NIC nezapisovalo - je jako druhý HDD, ze kterého jsem ještě nepřetáhl svá původní data na nový disk. Operační systém je Windows 7 Professional x64.
Je nějaká reálná šance, že by bylo možné soubor obnovit?
Díky za každou použitelnou radu - na omluvu uvádím, že googlovat moc nemůžu, jsem připojený přes GPRS kvůli drobné sněhové nadílce.

Potupně se přiznám, že jsem si tento sw "půjčil" od kamaráda (z legálního zdroje ho asi nemá). Tak či onak to nefungovalo a
soubor samotný mi nenašel žádný sw. Pro mě to je záhada, že se vše chová, jak kdyby tam daný soubor fyzicky nikdy neexistoval - zabíral skoro celý oddíl a samotný prostor v šifrovaném souboru byl daty zabrán z dobrých 60%. Přitom u ostatních věcí, které byly v té složce, skrze kterou jsem to omylem smáznul, to bylo uspěšné - i když to jsem smazat samozřejmě chtěl :-|

Ahoj,
já jsem si omylem zformátoval na notebooku celý oddíl F:, kde jsem měl všechny data.Zkusil jsem Testdisk-nic(nebo možná s ním neumím pracovat),dále Power data recovery(ten oskenoval hardisk a našel a uložil soubory), Recuva(našel a uložil-byl česky a připadal mi nejlepší z nich),s Get Data Back se mě nepodařilo nic.Takže podle mě nejlepší Recuva, je navíc i česky, ale obnovené soubory se zobrazili jen pod různými čísly.Například dřív jsem měl na harddisku mp3 soubor Paradisio - Bailando.mp3.A v obnoveném souboru se ukázal např. jako D325532.mp3.Sice fungoval 100% a byl nepoškozen, ale podle tohoto zobrazení člověk nic nenajde nebo musí dlouho hledat.Našlo mi to přes 21000 mp3 souborů(což by souhlasilo), takže pomalu to obnovovat i s názvy by trvalo věčnost.Naštěstí jsem měl skoro všechny soubory zazálohované vypálené na DVD.
Spíš by to chtělo program, který vše vrátí do původního stavu i s názvy a adresáři.
Přeji ať se ti to podaří obnovit.