Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Samovolné otevírání mechaniky

Zdravím,

mám docela závažný problém, když vložím CD či DVD, ať už plné nebo prázné do DVD-mechaniky, otevře se. Děje se to při pokusu o vložení filmu, vypalování Audio CD ale i dat, není to vždy, nemá to žádný vysvětlitelný jev. Možná mě napadá, pokud nejsou na DVD nebo CD data, otevře se až při pokusu o vypalování při nápisu v NERU: Checking disk) a otevření dvířek mechaniky. Nevíte někdo čím to může být způspeno ? Nějaký možný zkrat na Základní desce že by to způsobil? d

Děkuji

Skrat na zakl.doske to sposobit nemoze. Bud je problematicka ta mechanika alebo kabel k nej, alebo to robi nejaky SW (vir, alebo program ktory sa nieco snazi s mechanikou robit, napr. nejaky agent playera ktory sa snazi spustat autorun, atd).
Skus nejaky live linux a vypalovat tam, tym sa vyluci SW problem.

Pravdepodobne ano. Alebo to otvori samotny Nero ked zlyha vypalovanie (skus iny vypalovaci program napr. cdburnerxp ze co vypise za chybu vypalovania). Ak mas nainstaleny Nero komponent InCD tak to odinstaluj.
P.S. pozri si co sa spusta po starte (start-spustit: msconfig, karta po spusteni)

Tam neni nic zavadne, akurat tam vidim program na nejaky pretakt, mas PC pretaktovane? Ak ano tak ho odtaktuj na normal.
Preistotu skus ten knoppix, nech vieme na 100% ci je to SW problem.

Preistotu by som skusil aj prescanovat to pomocou superantispyware v nudzovom rezime Win.
P.S. a skusil by som aj iny kabel k mechanike.

Tuneup je nahovno, ale s mechanikou by nemal robit nic.
Mal som na mysli "evga precision" ten ti tam bezi a snad je na pretakt(?)
Skor som mal na mysli pretaktovanie zbernic v BIOSe, to by mohlo robit aj blbosti s CDROM.
Ale ked to nemas pretaktovane tak najlepsie skusit knoppix, a superantispyware v nudzaku.

P.S. mozes skusit aj odobrat tie ovladace, pre obe mechaniky je ovladac stejny.

Dobrá, tak teda z prvu jsem hledal dobrý program na změna vzhledu, no zkrátka reskinování těch starých dobrých ale na vhled moc nedbajících Xp-ček. Ale po čase jsem začal využívat i jeho ostatní funkce jako anylýzu chyb, opravu registrů atd. Přiznávám, jednou mě dost nas.. když jsem instaloval Service- Pack 3 a systém mě ohlásil špatné neoriginální jádro, dočetl jsem se že je to způsobeno právě Tune-up a onou změnou vzhledu bootovací obrazovky apd. věci. Jinak jsem žádný velký mega průser nezaznamenal.

Takze vsetko co si menoval urobil zle, tak co robi dobre? :)
BTW. jediny pouzitelny skin Windows je Windows classic s ciernym pozadim :puff:

P.S. kludne ti mohol dodrbat aj tie mechaniky nejakou "opravou registry". Jak to zistis? Nijak. Keby si ho tam nemal tak mas o jedno riziko menej ze nieco rozdrbe registry.