Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak trvale zrušit blokování souborů?

WinXP SP3 Prof., NTFS. Po stažení souboru z netu a pokusu o spuštění nebo otevření asociovaným programem se objeví okno upozornění zabezpečení s hlášením, že soubor nepocházi z tohoto počítače a jestli jej opravdu chci spustit. Ve vlastnostech souboru je tlačítko Zrušit blokování, které když stisknu, tak se mě to příště už na nic neptá. Ale jen u toho konkrétního souboru.

Tahle "feature" jde údajně zakázat postupem:

gpedit.msc->Konfigurace uživatele->šablony pro správu->správce příloh->neukládat informace o zóně (tuhle položku nastavit na Povoleno).

Postup jsem provedl s nulovým výsledkem. Nově stažené soubory se chovají furt stejně.

Proskenoval jsem disk pomocí ADSspy, kde jsem zjistil, že u každého staženého souboru je ADS s názvem Zone.Identifier. Tyhle streamy jsem smáznul a blokování souborů zmizelo. Ovšem u nově stažených souborů se stejně zone.identifier ukládá.

Jde tuhle otravnou "feature" jednou provždy zakázat? Pro mě za mě, ať se info o zóně klidně ukládá, ale ať na mě furt ixpéčka neřvou.

dík za tipy.

Pockaj na Vladimira, on ti vysvetli ze zony su strasne potrebne :)

Neviem kde vypnut kontrolu (tiez by som to vypol), ale cim stahujes tie subory? Skusil si to s IE? (potom ako si zakazal ukladat zony?) Skusil si restart? Ten gpedit.msc si nastavoval prihlaseny pod stejnym uzivatelom ako pod ktorym stahujes subory?

IE ze zásady nepoužívám, stahuju to FF 3.5.7. Restart jsem zkoušel a gpedit jsem nastavoval pod sebou. Omezený účet nemám. Ještě zkusím zkontrolovat doménové politiky, je možný, že přebijou místní nastavení.