Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů ohledně hw.

Měl bych několik možná trošku hloupích otázek, ale na netu sem odpovědi nenašel, tak snad bych mi naně někdo dokazal odpovědět tady.

1. Když mam základní desku, jak zjistim která grafická karta mi tam půjde a která ne.
2. Jak zjistim, jaký největší harddisk mi vezme starší zak. deska?
3. Když je na zak. desce pomalý sata připojení, půjde tam i nový hdd z rychlejším sata II?

Za odpovědi děkuju.

1. Když mam základní desku, jak zjistim která grafická karta mi tam půjde a která ne.

deska má konektor na grafiku buď AGP nebo PCIE -nebo taky žádnej. tak podle toho.

2. Jak zjistim, jaký největší harddisk mi vezme starší zak. deska?

Záleží jak je stará. Pokud už má aspoň nějakej sata tak tam limit na 99procent žádnej nebude.

3. Když je na zak. desce pomalý sata připojení, půjde tam i nový hdd z rychlejším sata II?

Záleží jaký to ten sata na desce integrovanej je. Znám případy kdy ty úplně první sata řadiče dělají problémy. Těžko říct pokud nen jasné co tam bude za desku.Disk v tomto případě rozhodně značku western digital, má přepínač do režimu sata 1.

Dobře, takže vezmu nějakou starou vykopávku zakladní desku která má dejmetomu novější PCIe. Koupim nejnovější nadupanou grafickou kartu která PCIe podporuje a ona mi tam půjde? To je přece blbost. Ta deska musí mít nějaký předpoklady ktomu aby tam ta grafika šla. Nemůžu se nějak dopídit jaký to sou.

Jedinej předpoklad pro PCIe je takovej, že to tam buď lze fyzicky strčit, nebo nelze.
Pokud výrobci nechtějí, aby tam něco nešlo dát, tak to zajistí odlišným typem konektoru.
Obecně u PC platí pravidlo - pokud do sebe konektory pasují, tak to tam patří. Samozřejmě s použitím adekvátní síly. Pokud výrobce nechce, aby se něco nedalo někam strčit, tak udělají odlišný konektor, aby se zamezilo nežádoucí záměně.