Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi-komplet řešení pro domácnost

Ahoj, jelikož nám do domácnosti přibude další počítač a nechceme tahat kabel, napadlo mě udělat komplet WiFi řešení pro domácnost.

Prdlajs tomu rozumím, ani po projítí nějakých témat z toho nejsem moudrý, a tak se ptám, jaké zařízení použít aby výsledná WiFi splňovala podmínky:

1. Oba počítače budou připojené přes WiFi (PCI karty,...)
2. Možnost připojit třeba notebook nebo mobil s WiFi (AP režim?)
3. Poloměr vysílání s velkou rezervou 15 m.
4. Standart 802.11g.
5. Cena 1500,-Kč

Zatím není potřeba nic sdílet, to možná časem.

Dům je přizemní, cihlové zdi, na internet jsme připojeni přes WiFi z 1km vzdáleného kostela (na půdě nějaký přijímač, ze kterého vede LAN kabel do PC). Rychlost připojení je 3Mbit tam i zpět.

Napadlo mě, jestli bude možné dosáhnout minimálního pingu jako přes kabel, protože si občas rád zahraju nějakou střílečku přes internet.

To je snad vše, díky moc.

Nechci zakladat nove tema tak se zeptam tady. Potreboval bych taky po baraku udelat wifi. Net prijimam pres wifi do Air-live wl-5460ap a odtam vedou kable do dvou PC. Staci kdyz ten air-live vymenim za router co ma 2diry na anteny ? Jako ze jedna antena bude tu wifi prijimat a druha vysilat ?