Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7

zdravim, mam dotaz ohledne operačního sytému Windows 7 Home Premium. Zajima me pokud jsem si vybral notebook s 4Gb RAMkami a tento operační systém ma verzi 32bit tak jestli ten notebook vyuzije vsechny 4Gb? diky

Ono to zavisi od toho kolko potrebuju komponenty PC (PCI zariadenia v chipsete atd). Typicky je vyuzitelnych 3 az 3,5GB tipujem ze budes mat tak 3,2-3,3GB. Staci aj tolko, jedna 32bit aplikacia /dnes su este aj tak skoro vsetky 32bitove) aj tak nemoze vyuzit viac jak 2GB, a neviemkolko aplikacii naraz spustat nebudes.