Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou grafickou kartu

Dobrý den, chtěl bych si koupit novou grafickou kartu a nemohu se rozhodnout mezi těmito dvěma: http://www.alza.cz/palit-geforce-gtx260-896mb-soni c-d148750.htm
a
http://www.alza.cz/gainward-bliss-gtx260-1-8gb-gs- hdmi-d136180.htm

obě jsou ze stejné řady, ale ta druhá, která je jen o cca 1000kč dražší, má dvakrát tak větší paměť... jsem laik, ale vím, že pamět není všechno, ta první zase běží na vyšších frekvencích...tak nevím. Chtěl bych ji výhradně na hraní her. Děkuji. Mirek

ani jednu. Tuhle:

http://www.alza.cz/sapphire-hd-5770-vapor-x-d15038 4.htm

Je levnější, výkon je srovnatelný, provozní vlastnosti jsou někde úplně jinde (hluk, spotřeba, teplota) a hlavně to je moderní karta, u které lze dále zvyšovat výkon taktováním, o které si ten Vapor-x chamber přímo říká....

edit: pokud se přesto rozhodneš pro tu 1,8G GTS260 (i když z podstaty věci je to u takto (ne)výkonné grafiky zbytečné), ujisti se, že máš buď 64b OS, nebo max 2GB RAM.

No jo:-D
Je levnější než co ? Než 896mb 260GT sotva.

Srovnatelný výkon -ano ovšem s tím že je průměrně o 10procent pomalejší, s tím že testovali v té době nejrychlejší 5770 a obyčejnou GT 260 SP 216 (jsou i víc taktované).

http://www.extrahardware.cz/recenze-sapphire-radeo n-hd-5770-juniper-directx-11?page=0,21
Doporučuji přečíst ten závěr, zejména narážku na věčné očekávání lepších ovladačů:-p.

No jo. :-)

Když se podíváš na srovnání výkonů v jednotlivých hrách, tak zjistíš že:
1. ve starých to je fuk, protože tam obě karty podají nadlimitní výkon
2. v nových a náročných je to už +/- stejně, přitom ta 5770 nebude uřvané jelito

Ohledně ovladačů - přiznám se, že hraji jen svých cca 40 gamesek co mám koupených a nikde jsem nezaznamenal nějaký problém. Naopak na mě působí nvidia jako ta, která fláká vykreslování (typicky horší anisotropní filtrování).

Ostatně nyní lze spíše očekávat, že hry budou čím dále tím více odlaďovány spíše na ATI než nvidii, protože ta je neschopná uvést novou grafiku za rozumné peníze. GTS260/280 (stejně jako staré G92b čipy) se už jen doprodávají, jediné co se u nvidie vyrábí, jsou zcela podřadné GTS210/220/240. Na Fermi nevěřím, navíc jeho ořezané verze nebudou IMHO moc výkonné.