Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rádio s DV

Dobrej. Prosim Vas neznáte někoho nebo nakou internetovou stránku která by prodávala rádia s dlouhými vlnami? Aby mi to chytalo víc i vzdálenějších radií? Pak bych se chtěl ještě zeptat zda li na audio cd vypalene tak aby mi šlo v rádiu jde opravdu jen 80 min. hudby. Jestli se s tím nedá něco udělat aby tam tech minut mohlo byt vic. Třeba jestli se neprodavaj nejaky specialni cdčka co by šli do radii a měli více minut. Dik předem za odpovědi

Radia jake? Stolove, vreckove, autoradia, alebo co? Inac na dlhych vlnach uz asi nikto nevysiela, co konkretne chces chytat?

Na AudioCD sa vojde max 80minut.
Keby to zariadenie kam to CD strkas podporovalo mp3 subory, tak si tam mozes dat hudby kludne aj 800 minut (v patricnej "kvalite")

No ved prave by si nemohl ked nikto nevysiela, preto sa pytam co chces chytat, lebo mne sa zda ze na DV uz nic nevysiela (okrem morzeovky radioamaterov :)
P.S: inac aj kvalita prijmu bez adekvatnej smerovej anteny (na stoziari :-)) je na DV myslim ze dost katastrofa (kvicanie, rusenie, miesanie dalsich stanic atd)
P.S.2. pokial mas internet tak mnoho radii sa da pocuvat cez internet, z oficialnych stranok radia. Bez kvicania.

Hovorí sa tomu prehladový prímač. Myslíš niečo takéto ?
http://www.amazon.co.uk/Sony-ICF-SW35-World-Receiv er-carrying/dp/tech-data/B00005JY3U/ref=de_a_smtd/ 275-5589892-6429939
prípadne
http://www.mulisakovo.estranky.cz/clanky/tx-rx-nov inky-a-rady/eton-e5
prípadne sledij aukro.cz, určite sa časom objaví solídnejší prístroj za pár sto Kč, ktorého majiteľ ho nepotrebuje. Vcelku použiteľné by mohli byť prístroje vyrábané v licencii Siemens alebo Grundig v Polsku, samozrejme nie hlučítka do kuchyne ale kvalitnejší segment, Poliaci používali a používajú vysielanie na DV dlhé roky.

Na DV bez vonkajšej anteny je to s dialkovým príjmom bieda, vrátiš sa nazad do rokov 1930 keď sa tahali aj 20-40m dlhé anteny ponad strechy. No funguje to a doteraz lode komunikujú na DV, dôvodom je dosah na tisíce km ponad more s pomerne malým výkonom vysielača.