Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upraveni oddilu pri instalaci Win7

Zdravím,
mám problém s novým rozdělením disku při přeinstalaci z win XP na Win7...Jde o to, že jsem měl disk rozdělený na 3 části(C:15 GB, D:140 GB a E:320 GB)...z tech 3 casti potrebuju E ponechat a ty dalsi dve (C a D) upravit...konkretne C zvetsit...pri instalaci Win7 jsem tedy odstranil prvni dva oddily s tim, ze je vytvorim znova...Ale problem nastal v tom, ze po odstraneni tam zustaly pouze moznosti nepridelenych oddilu v puvodni velikosti, a tudiz prvni oddil (puvodne C) lze vytvorit pouze ve velikosti 15 GB. Kdyz jsem ted zkusil aspon z toho vetsihou (puvodne D) udelat 40 GB s tim, ze zbytek naformatuji po instalaci v systemu, hodilo mi to chybovou hlasku:

"vytvoreni noveho oddilu ve vybranem nevyuzitem umisteni se nezdarilo chyba: 0x8004240f"

Pak me napadlo, ze bych toto rozdeleni mohl udelat pri instalaci XP a pote preinstalovat na Win7...Ale pri instalaci XP tam mam pri rozdelovani opet dvakrat "misto bez oddilu", jedno ve velikosti 15 GB a druhe v 140 GB...Nyni jsem tedy zkusil postupovat podobne jako predtim, a to v oddilu vytvorit 40 GB...to sice jde, ale kdyz chci, aby se sem system nainstaloval, nepusti me to dal:
================================
K instalaci systemu Win XP na zvoleny oddil je nutno zapsat nekolik spoustecich souboru na nasledujici disk:

Disk: 476938 MB, 0, ID=1, sbernice=0 <na atapi> [MBR]

Tento disk vsak neobsahuje oddil kompatibilni se systemem WinXP.

Chcete-li v instalaci WinXP pokracovat, vratte se na obrazovku pro vyber oddilu a vytvorte na disku novy oddil, ktery je se systemem Win XP kompatibilni. Neni-li na disku volne misto, odstrante existujici oddil a vytvorte novy

Chcetele-li se vratit na obrazovku pro vyber oddilu, stisknete klavesu ENTER.
===================================

Prosim potrebuju nutne poradit, nejsem zadny expert, proto prosim o vysvetleni lajckym zpusobem, abych se vyvaroval naslednym hloupym otazkam. Za kazdou cenu potrebuju ponechat treti cast disku (E)...dekuji

EDIT:
Nevim jestli je to dulezite. Ale predtim jsem omylem nainstaloval 64bitovou verzi, pricemz jsem si nevsiml ze disk ma pouze zminenych 15 GB (pouze jsem formatoval disk C)...Chtel jsem 32 bit a zvetsit disk, dal uz to co sem psal...

Pravdepodobne mas problem v tom, ze tam mas vytvoreny Extended rozsireny "oddiel" (resp "ramec") a v nom bolo D a E. Preto to nejde spojit. Co to je rozsireny oddiel napr.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskov%C3%BD_odd%C3%A Dl

Najlepsie by bolo vykopirovat data na iny disk a zrusit vsetky oddiely.

Nejake tooly typu partition magic mozno budu vediet ten extended "oddiel" posunut tak aby zacinal tam kde zacina E, potom si budes moct vytvorit jeden oddiel namiesto C a D

Mozes si spustit aj napr. ranish partition manager z ultimate boot CD, aby si videl co presne za oddiely su tam definovane a jak.

Jojo, to bude asi ono, tusim ze u typu nebo tak neco skutecne "rozsireny" bylo.

To s tim skopirovanim na jiny disk me taky napadlo, ale bohuzel doma mam k dispozici jen notebook a starsi pc se 40ti GB diskem (potrebuju ponechat okolo 250 GB).

Ted jeste zkousim nainstalovat Win7 na 15ti GB oddil (to se mi zda na win7 malo, nebo ne?), a pote zkusit zmenu velikosti ve spravci disku. Nekde jsem cetl ze je to mozne. Tak uvidime.

Jinak diky za odpoved....

kdyz kliknu pravym na volne misto tak mi to nabidne "Novy jednoduchy svazek", ale kdyz sem ho zkusis udelat mensi (110 GB, tak aby to pak dalo 15+25=40) tak mi to psalo ze na disku neni dostatek mista...nechapu to...a to D se da jen zmensit o volny misto ktery tam je...a ikdyz sem zkusil zmensit to rezervovany misto (max slo o nakejch 16 GB) a pak zvetsit to C, tak to neslo...furt mam v nabidce u C jen zmensit...

Nemohol ptz nenosim v hlave nejake okna a menu programov.
Kliknes na tu poondiatu particiu ktora bude vnutri extended oddielu a zvolis KONVERTOVAT NA PRIMARNU. Uz neviem jak to mam napisat. Aj v spanielcine to bude rovnako :)
Ked tam taka moznost nebude tak sem napises ze co tam je.

P.S: nie som si isty co umoznuje trial (=skusobna) verzia, plny partition magic je plateny.

vim ja :D...Partition Magic 8.0...
======================================
PowerQuest Partition Magic has detected an error 110 on the partition starting at sector 206848 on disk 1.

The length of the partition in the partition table is incorrect. The CHS length is 30516992, the LBA length is 30509056, and the File System length is 30509055.
PowerQuest PartitionMagic has determined that the length can be changet to the correct value of 30516992.

Would you like PowerQuest PartitionMagic to fix this error?
======================================

A jeste se me to predtim ptalo jestli nechci vytvorit asi nakou backup disketu, ale ja nemam disketovku :D

takze to mam zase preinstalovat? jejej, asi to budu muset nechat na zitra :( ale sem z toho pekne nervni...hodil by se mi nakej kontakt na tebe ale jak chces ;)...kazdopadne diky za vytrvalou spolupraci...

stejne to vidim na to ze si budu muset sehnat nejakej disk, bylo by to nejjednodussi...

Tam to "chybu" nedavaj opravovat ptz to potom pravdepodobne dosere particiu. Spravne to je teraz jak to je. Ked to bude hlasit aj v XP (asi bude) tak si pozicaj od niekoho na jeden den externy disk apod, to bude lepsie jak drbat sa s debilnymi programami.

Alebo si to odzalohuj vsetko na DVD-R, alebo si kup externy disk, aj tak musis data niekam zalohovat inac o tie data skor ci neskor prides (kazdy disk raz zdochne)

P.S: este mozes skusit gparted, www.google.com stiahne sa .iso image a napali z obrazu a nabootuje sa z CD. Neviem ci vie konvertovat na primarnu, mozes skusit ked sa ti chce.