Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux na externi hdd

Linuxoví zbystřete! Potřebuji nějak dostat ubuntu na externí harddisk bez závislosti na daném pc, zkoušel jsem 2 programy které mi nabídl gugl, no ani jeden nefungoval a manuály které jsou 10 stránek dlouhé, pomůže někdo? Disk má 160 GB NTSC a linux základně zvládám. :-) Díky.

zkoušel jsem 2 programy které mi nabídl gugl, no ani jeden nefungoval

jake, a jak konkretne nefungovali

Nestaci ti live CD? Je aj ubuntu live ak sa nemylim.

P.S. a NTSC je telvizna norma, tu na disku urcite nemas :-) A na NTFS linux nedas, bud FAT32 alebo ext2(3)

Skus najprv naformatovat ten oddiel disku na FAT32 a potom skusaj ten tool (resp. mozes si ten disk rozdelit aj na viac oddielov, jeden FAT32 a druhy NTFS - pre subory vacsie jak 4GB, ten druhy oddiel bude vidietlny samozrejme len na Windows).
Jaky iso odkial tam nacitavas?

P.S. prip. skus na ten disk aj normalne linux nainstalovat, normalne z CD, na inom PC (neviem ci to pojde ale sak skusit mozes)

na NTFS se samozřejmě linux přímo nainstalovat nedá, ale lze jej instalovat do souboru. Jenže to předpokládá zase mít na tom disku ntloader a správně nastavený boot.ini, nebo místo něj grub4dos. Je to ovšem překombinované a zhola zbytečné.

Ehm.. Nechápu.

NTSC je americká TV norma, jakou to má souvislost s externím USB diskem a ještě Linuxem to vážně netuším.

Jinak rovněž netuším oč ti přesně jde. Nainstalovat linux na libovolný mass storage je přece jednoduché, a žádný "program" na to nepotřebuješ.

edit: nemělo to být NTFS? :-D