Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spouštěcí disketa WinXP

Zdravím, potřeboval bych spouštěcí(obnovovací) disketu na XP. Dá se nějak vytvořit přímo v op. systému?
Po zapnutí počítač hlásí "chyba při načítání systému" :-(
Předem díky za rady

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Spustacia disketa XP neexistuje. Spustacie je instalacne CD. Co presne to hlasi, v jakom jazyku, a j…
MM.. 23.01.2010 12:54
MM..
Chyba při načítání operačního systému. Pozadí je klasický, jako když se mi tam zobrazí třeba Boot fr…
mates2 23.01.2010 14:43
mates2
Tak to sfot, ptz to co pises je uplne divne (vypisy BIOSu a hlaska v cestine?? To mas to PC z JZD Sl…
MM.. 23.01.2010 15:16
MM..
Duron 1,8 GHz :-) Už to něco pamatuje, to víš. Zkusil jsem ty příkazy. Teď to píše to stejný, ale v…
mates2 23.01.2010 16:31
mates2
V inom PC skusit program testdisk, a recuva. Obe su zdarma (google.com) A co najde si vytahat na iny…
MM.. 23.01.2010 17:05
MM..
Recuva hlásí "nelze číst data z boot sektoru". :-( Všechno to nastalo až po tý chybě ovladače grafik…
mates2 23.01.2010 17:16
mates2
daj oscanovat cely disk, bootsektor mu je naprd (to na zachranu dat nepotrebuje). Skusit aj testdisk…
MM.. 23.01.2010 17:43
MM..
Když on je testdisk anglicky :-D Já zkusím ještě něco najít...
mates2 23.01.2010 17:46
mates2
nic nehladaj pouzi ten testdisk kurnik sopa. Nic ine neni zdarma. translate.google.com P.S. a urcit…
MM.. 23.01.2010 17:47
MM..
Já tomu testdisku nerozumím :-( V tý recuve to nejde ani tak... To nemá cenu, já tomu zas tak nerozu… nový
mates2 23.01.2010 18:08
mates2
A COMU nerozumis? Tak to sem napis comu nerozumis a ti to vysvetlime. nový
MM.. 23.01.2010 18:47
MM..
No všeobecně. Určitě jsou ještě nějaký možnosti. Koukal jsem, že existuje hodně firem, který se zách… nový
mates2 23.01.2010 20:00
mates2
Připrav si od pěti tisíc výše, firmy to opravdu dělají. nový
karel 23.01.2010 20:05
karel
Sa pytam comu v testdisku nerozumies. Spustis testdisk a daj scanovat disk. Co je pre teba po sputen… nový
MM.. 23.01.2010 20:08
MM..
Tohle si zadej do prohlížeče a vyjede ti český návod jak postupovat: http://translate.googleusercont… nový
nepř.janik 23.01.2010 20:06
nepř.janik
Díkec, já se na to zítra ještě mrknu. Mám toho už plný zuby, teď se mi ještě vys.alo auto, takže to… poslední
mates2 23.01.2010 20:53
mates2

Tak to sfot, ptz to co pises je uplne divne (vypisy BIOSu a hlaska v cestine?? To mas to PC z JZD Slusovice? :))) P.S. ok nemusis to fotit len odpovedaj na to co pisem nizsie

Moze byt ze si zmenil v BIOSe poradie bootovania (skontrolovat), moze byt ze sa posahal MBR zaznam na HDD (skusit nabootovat instalacne CD, konzolu pre zotavenie a prikazy fixboot, a fixmbr). Je ted disk vobec detekovany v BIOSe? Nepripojil si k PC dalsi disk (alebo neodpojil)?
P.S. a vybrat disketu z mechaniky, ak je tam nejaka zabudnuta :)

Duron 1,8 GHz :-) Už to něco pamatuje, to víš. Zkusil jsem ty příkazy. Teď to píše to stejný, ale v angličtině ;-):-( BIOS disk detekuje, jo. Jinej disk tam není.
Možná by teda stálo za zmínku, že se mi před pár dny objevila "modrá smrt" - chyba stop spojená s ovladačem grafiky nvidia. Tak jsem zakázal grafiku. Dneska jsem překontroloval, jestli dobře sedí ve slotu. Vše ok, tak jsem ji povolil a zkoušel přeinstalovat ovladač. - chyba STOP. Po restartu pc to psalo ono "chyba při spouštění operačního systému". :-(
Když dám disk do jinýho pc, tak to hází "disketa není naformátovaná" a při instalaci os to chce též formátovat.
Nechtěl bych o ta data přijít. Přísáhám, že už budu všecko zálohovat!
Zatím dík moc za snahu ;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru