Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heroes IV na Win 7.

Dobrý den, potřebuji radu. Dotaz na herní poradnu jsem již dával , ale nepřišla žádná odezva, tak jsem to zkusil tady. Obšas si rád zahraji starou klasiku Heroes IV. Bohužel s příchodem nových windows 7 mám problém. Hra si při instalaci kontroluje zda vyhovují minimální požadavky.Vše vyhovuje až na paměť ram. V kolonce required je: 128 MB RAM a v kolonce Your System: 2 GB ( Což také neodpovídá, protože mám 3GB ) a přesto se napíše, že paměť nevyhovuje.Hra se i přesto dá nainstalovat. Nicméně se při hraní neuvěřitelně seká. Zkoušel jsem snad už všechny režimy od WIN 95 po Win XP SP3 a pořád to samé. Nevíte, jestli se to dá nějak vyřešit? Předem děkuji.

Mě zas ve Win7 nešel Rayman 2, vyřešil jsem to tak, že jsem do VMware 7(!) nainstalovat XPčka a do nich Raymana a vše fungovalo. Netuším ovšem, jak moc je Heroes náročná. Přeci jen virtualizace D3D si něco výkonu vezme :)

Jinak VirtualBox od Sunu (OpenSource) umí D3D taky virtualizovat, ale jen DirectX 8 a 9 (starší ne!)

VMware Workstation je sice placený, ale stačí stáhnout trial, v něm vytvořit virtuální stroj a ten potom otevírat/provozovat v VMware Playeru, který je free :-)