Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rovnomerné párovanie premenných

Dobrý deň,

robím v shellku jeden scriptík a neviem si dať rady s jednou vecou:
Mám dve premenné A a B - reálne čísla.
B može byť menšie a rovné premennej A.
Potrebujem ich medzi sebou efektívne "popárovať"
napr.
A je 5 a B je 5, výsledok:
A B
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
A je 5 a B je 3
A B
1 1
2 2
3 3
4 1
5 2
A je 5 a B je 1
A B
1 1
2 1
3 1
4 1
5 1

teda premennú A potrebujem vždy využiť naplno a priradiť k nej rovnomerne hodnoty z premennej B podľa toho aké je B vysoké číslo. Neviem poriadne ani čo mám googliť pri tomto... Stačí mi každá teoretická rada ja si to už potom napíšem
ďakujem pekne

to že sa to volá modulo som si už pogooglil a na zaklade toho sa mi to podarilo potom napisat. S tymi premennými som sa nesprávne vyjadril - sú max limity.. používam ich v cykle for ako to napísal ján fiala.
Ide o to, že v linuxe mám virtuálne eth od 0 do 10. Maximum sa mení vždy keď získam nové IP.. Týmto NIC priradujem riadky v súbore - počet riadkov sa taktiež meni takže oba limity sa menia. Pokiaľ mám v súbore menej riadkov ako mám IP adries tak chcem aby sa použili aj voľné IP adresy a nezostali zbytočnene nevyužité..