Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto panasonic dmc lz8 - fotky nejsou ostré

prosím o radu jak nastavit foťák, nebo proč tomu tak je.jsem z toho zoufalý
při focení v místnosti mám většinu fotek neostrých, né že by byly rozmazané, ale nejsou úplně ostré
někdy tyto fotky mám neostré i venku
na fotáku mám nastaveno na "automat" a rozlišení jsem si nastavil na 3Mpx a někdy na 5Mpx
skoro všechny fota co fotím z kratší vzdálenosti jsou krásné, ale když chci fotit něco co je malinko dále tak ty fotky nejsou "jak by měly být", fotím skoro vždy s bleskem
když fotím nějakou rodinnou oslavu v místnosti takj pravidelně jsou fotky opět neostré
napadlo mě jestli ten vestavěný blesk není příliš "slabý" aby dostatečně osvětlil místnost a aby foťák v mžiku stačil pořádně zaostřit

ten můj foťák je tento :http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/panasonic- lumix-dmc-lz8/specifikace/

[http://img210.imageshack.us/img210/4197/3146803001 ea20ded706657.jpg]

P.S. když jsem kdysi měl stařičky Olympus D540 3,2Mpx tak jsem si nemohl na nic stěžovat(fotky super), jenže ted už je pozdě

Na tu tělocvičnu jsem nekoukal. Ale jak psal někdo nade mnou, ISO 320 na pidisnímači v kombinaci s 1/30 nemůže přinést nic jiného, než nepoužitelný snímek.
EDIT: Fotka není až tak hrozná. Podle mě chceš od laciného kompaktu výsledky, které zkrátka ze své podstaty není schopen podat.
Pokud chceš kvalitní fotky, tak je potřeba něco o focení vědět a jiné železo.
Obecně - fotky co jsem viděl jsou normální, jejich (ne)ostrost je zkrátka vlastností, nikoli chybou aparátu.

1/30 je čas, konkrétně třicetina sekundy. Čím delší čas, tím více světla dopadne na snímač, ale taky tím větší šance, že fotku rozmažeš. Tahle třicetina je už poměrně dlouhý čas, zvlášť když fotí s rukama nataženýma před sebou.
ISO je citlivost. Čím vyšší hodnota, tím více se zesílí signál ze snímače. To opět vede ke zvýšení světlosti snímku, ale zároveň se tím i zesílí šum.

To opět vede ke zvýšení světlosti snímku

Blbost!! Jaké světlosti? Co to meleš za nesmysl? Při zvýšení ISO např. ze 100 na 200 (čili o jeden EV) je potřeba expozice o 1EV nižší. Například: při 100 ISO je expozice stanovena na clonu 8 a čas 1/125s, při 200 ISO bude expozice clona 11 a čas 1/125s, nebo clona 8 a čas 1/250s. Snímky budou vypadat stejně; odhlédneme-li od toho, že stoupne šum - samozřejmě s přihlédnutím k typu snímače.

Ano, snímek bude o 1EV přeexponovaný. Ovšem jakákoli automatika (ať plná, nebo s převolbou času či clony) nastaví expozici správnou, tudíž při změně hodnoty ISO patřičným směrem upraví expozici. Osobně se ale domnívám, že manuální expozici tento kompakt ani neumožňuje. Edit: umožňuje. Stejný efekt bude mít korekce expozice o +1EV.
Bylo by dobré, když vyřkneš A, říci i B.