Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejdou nainstalovat Windows 98 SE

Hezký den, potřebovala bych poradit s instalací Windows 98Se. Mám starší notebook, kde byly nainstalovány Windows XP pouze na zkušební dobu 30 dnů. Na notebooku je licence na Windows 98 SE. Proto jsem si sehnala cd s tímto oper. systémem a zkusila nainstalovat. Bohužel to pořád ukazuje chybu, že W 98 nelze nainstalovat. Přitom XPčka tam jdou nainstalovat normálně. Díky za radu.

Jeste jednou doporucuju nSP2.1

120+ oprav, updatů a hotfixů od Microsoftu (podrobný seznam se připravuje).
Řeší problém s 512 MB RAM.
256ti barevné ikony v tray liště (normálně 16ti barevné).
Lepší poznámkový blok (Notepad): MetaPad 3.5 (volitelně).
Optimalizace využívání swap souboru (volitelně).
Lepší podpora WDM a USB zařízení.
Ovladač Adaptec ASPI 4.60.1021 (volitelně).
Windows Scripting Host 5.6.
DCOM98 1.3.
OLE Automation Libraries 2.40.4522.
Dial-Up Networking 1.4.
Microsoft Installer 2.0.
HTML Help 5.0.
TweakUI (volitelně).
Command Prompt Here - Příkazový řádek zde (volitelně).
Nové animované loga při zapnutí a vypnutí (volitelně).
Microsoft vrstva pro Unicode.
Visual Basic 5.0 SP2 běhová knihovna (MSVBRUN).
Visual Basic 6.0 SP6 běhová knihovna (MSVBRUN).
Visual C++ 6.0 SP6 běhové knihovny (MSVCP).
Update JET 3.5 souborů na JET 3.5 SP3.
Podpora 98lite 4.7.
Ikony na ploše ve stylu Windows 2000/ME.
Barevné schéma Windows 2000 (volitelně).
Podpora uživatelských "Program Files" adresáře.
Zobrazuje sloupec s atributy souborů v podrobném zobrazení v průzkumníkovi.
Semi-slipstreaming podpora (integrace do instalačních souborů) (volitelně).
Pár tweaků (volitelně).
Podpora General USB Mass Storage Device.
Nyní samostatně pomocí ovladače Maximus Decim Native USB! Hledejte v sekci DOWNLOAD.

V české verzi je navíc od verze 2.0.1:
SYS.COM a FORMAT.COM s opraveným boot sektorem.
Metapad LE místo plné verze, která má problémy s diakritikou.

Navíc pouze v české verzi:
Přidán Windows Update Engine.
Úprava registru, která zabezpečuje, že se instaluje nejnovější (QFE) verze oprav Internet Exploreru.
Český shdocvw.dll a urlmon.dll.
Opraveny drobné chyby v českých souborech.
Neobsahuje Msvfw32.dll.

Známé problémy:
Některé starší zvukovky (jako Crystal CS423x) jsou nekompatiblní s nSP Win98SE v2.x.x. Prosím, proveďte update ovladačů, jestliže máte problém.

Odinstalace nSP vyžaduje instalační CD Windows 98 SE, ale odinstalaci nedoporučujeme provádět!

Nikdo neručí za to, že vám budou windows šlapat jako hodinky, ale pokud chcete vymáčknout z dosluhujících (a Microsoftem odříznutých od podpory) oken maximum, je pro vás nSP řešením. :-) Použití nSP či dalších souborů je samozřejmě na vaše riziko, zálohováním důležitých souborů nic nepokazíte, spíše naopak...

nebo alespon Maxim Decimus Native NUSB 3.3d CS, protoze 98 nemaji nativni podporu USB mass storage.