Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Problem s virem Conflicker

Ahoj lidi...mám strašnej strach...stáhl jsem si prográmek na zachycování obrazovky na serveru Uloz.to a zkontroloval antivirem...nic to nenašlo tak jsem to spustil a zamrzl mi comp...tak si řeknu nic se neděje dam restart a když mi najel comp...zobrazilo se mi toto:
19591959bez názvu.png

Nevíte třeba jak se jmenuje ten proces abych ho mohl vypnout? Děkuju moc za rady :.(
Změna předmětu, původně: Problem s virem (LaKr) (Kráťa)

pokud nevíš tak přejmenuj. když jsi si jistý, tak ho znič.

zároveň prohlédni třeba přes msconfig.exe (autoruns, starter) co se ti automaticky spouští po startu, případně zda ti neběží nějaká cizí služba.

edit: jak se dívám, vyskytuje se na různých místech - to znamená že ho něco v paměti může hlídat a opakovaně spouštět / případně obnovovat záznam v registrech. začni proto kontrolou procesů v paměti.

co je v paměti:
- starter (kdesi na slunečnici) - projít startup, processes, services
- process explorer (sysinternals) - je intuitivní, jak říká jeden náš kolega
- upm (od lodus sw)
- správce úloh, nebo tasklist /svc (oba leda v nouzi)

co se spouští po startu (programy i služby):
starter, autoruns, msconfig.exe

všechny procesy co běží v paměti musí být popsány - mít normální jméno, sw výrobce, krátký popis, a měl bys je znát od vidění ze svého pc.

Koukal jsi na ten screen? A stejně je to vyřešený...nějakej debílek si udělal prdel a chtěl jen udělat někomu nahnáno a donutit ho, aby mu koupil premium účet na GameParku... (už tam má ban za zneužívání premium účtu :D )

Měl tak totiž to GP před tim číslem tak až potom mi to docvaklo ;)

edit:// jinak ten program nebyl podivný ale byl to Free screen to video který jsem měl i předtim ale musel jsem ho odinstalovat...tomu programu jsem věřil...vyrobil jsem k němu totiž češtinu :) ale ten dement to nahradil timhle

TAKŽE DÍKY ZA RADY LIDI :)

takže si zkontroluj všechny položky co se ti automaticky spouští (viz starter, autoruns) - u všech musíš najít rozumný důvod proč se spouští. msconfig žádné takové info nepíše, snad ani neukazuje cestu odkud se programy spouští - i to bývá zajímavé.
(když je to fake, můžeš se vykašlat na kontrolu služeb)

ta jiná plocha se objeví během přihlašování než naběhne tvůj profil, nebo ji máš trvale? v prvním případě to chce zkontrolovat záznam v registrech:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop
"Wallpaper"=""

ve druhém to znamená že jsi nepovypínal všechno cos měl. zajímavý textový výpis ti dají i hijackthis nebo combofix, celý si ho projdi.

při každém zapnutí počítače mi to "přepíše" plochu a nemam tam ikonky

výchozí bez ikon je snad "motiv xp" - zkus ve vlastnostech plochy dát klasický motiv (=win2000), restartovat, jestli se ikony objeví.
udělej si pokusný druhý účet (ovládací panely - uživatelé), jestli se to v něm chová stejně.

Nezměnilo se to

to znamená co? ikony se neobjeví ani při nastavení klasického vzhledu?
takže ještě pro ověření: založ si další účet (ovládací panely - uživatelé) a přihlas se do něj. nastav si nějaký vzhled - pozadí, nějaké zástupce na plochu, restartuj a zkontroluj jestli je tu stejný problém.

pro jistotu: zkontroluj, že jsi odstranil všechy pozůstatky "sms viru":
nainstaluj si ten starter, 1.záložka startups - menu file - save as plaintext. obsah toho souboru sem zkopíruj.

byl bych velice nerad, kdyby bylo nutné řešit celý log z hijackthis - v cizích výpisech se nerýpu, zas tak zábavné čtení to není.

no jo.

a ten ostatní odpad - sice legálních výrobců, ale pravděpodobně je to jen k zlosti - bude vypínat kdo?
- hp software update
- hpqsrmon (digital imaging) - je k něčemu?
- incd !
- nerofiltercheck
- lgoddfu ?
- msmsgs ... vypíná se služba messenger, nebo se to rovnou odinstaluje
- quicktime task ?
- securdisc ?
- sun java update scheduler
- to2ssm_mccitray ... prý ho používají nějaké přehrávače, přesto bych ho zkusil vypnout co se stane.
a další co nejsou vidět...

protože jak se máš pak v tom bordelu vyznat co tam fak nepatří, když tam budeš mít 20 (zpomalujících) zbytečností?

příště používej alt+printscreen, zbytek pozadí mimo programové okno fak není zajímavý.
co se to dnes v těch školách učí :(