Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava fotek - poraďte program

Dobrý den.
Nedávno jsem si založil facebook a koukal jsem na fotky dětí mích kamarádů.A docela mě zaujalo ,jak si dokážou upravovat fotky.Některé efekty mi doslova brali dech.A mě by zajímalo ,jak to dělají.Pochybuji ,že patnáctiletý holky umějí tak dobře s gimpem nebo fotoshopem.

Díky za pomoc ...

Ani mne neni a ja by som sa opytal :) (keby som ich poznal) Ale ked ich nepoznas tak to je blbe. Opytaj sa znamych a oni sa opytaju deti :-) Aj tak ich treba pochvalit "jee to vyzera super jak si to urobil" a bude sa dieta citit ako genius :)

P.S. daj sem priklad jake efekty myslis.

No třeba klasické efekty ,že třeba oko měli barevné a ostaní černobílé ,ale to bych zvládl také.Ale potom tam byli třeba efekty ,že jí z oka vystupovala duha ,různě rozmazávali pozadí ,nebo si měnili pozadí ,že to vypadalo jako kdyby tam skutečně byli (já sem to zkoušel přes gimp ,ale všude sem to měk kostrbatý atd.) ... zkrátka to bylo úplně profesionální a je mi divný ,že by to zvládla patnáctiletá holka (a nebyla sama :-D) .

No měnil jsem pozadí u jedné fotky.Klasicky sem vyřízl osoby na fotce (jedna vrstva) a dal je na pozadí (druhá vrstva).Jenže když jsem ořezával ty osoby z fotky ,tak se mi prostě nepodařilo to udělat rovně a pak to mělo takzvané "zuby".