Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast - zastaralá ochrana proti virům

Ahoj,
mám avast 4.8 home, aktualizovaná virová databáze. Dnes ráno mi Výstrahy zabezpečení Windows napsali tuto zprávu -> avast! antivirus 4.8.1368[VPS 100130-0] hlásí, že je pravděpodobně zastaralý.

doporučení nainstalovat jiný antivir, nebo aktualizovat - ale vždyť používám nejnovější verzi avastu, ne? a aktualizuje se automaticky..

poradíte mi co s tím? díky

bud mas malwara, ktery blokuje update nebo interni chyba v avastu. pro jistotu zkontroluj verzi virove databaze v avastu a na strankach avastu jestli se jedna o stejnou verzi VDB.

popravde avast neni moc statne reseni(aspon pro me), spoustu viru mi to nenaslo a blbe se to unistaluje(mozna ze je to dobre kvuli virum). pokud free, tak avg nebo avira.

AVG mě sralo s nemožností ignorování případné hrozby. Měl jsem "jistej" soubor, kterej jsem potřeboval nakopírovat. AVG zařvalo, že tam asi něco je a nedovolilo s tím cokoliv dělat, volba Ignorovat nefungovala, takže soubor nešel ani přesunotu, ani překopírovat. Prostě AVG má virus a hotovo, "všichni se poserte, já ten sobor nepustím". Když byl předtím na PC NOD, tak ten to buď nenašel, nebo v tom souboru hrozbu neviděl. Přitom jsem ten soubor i dříve mockrát použil a nikdy to nic nedělalo.

Me zase AVG fascinovalo, ze v nastaveni byla volba nekterou slozku ze skenovani vynechat, coz jsem vyuzil a jednu slozku jsem tam navolil, protoze v te slozce byl program o kterem si AVG myslelo, ze to je vir, nacez se to ale v praxi nijak neprojevilo a dal tu slozku skenoval a hlasil mi tam vira. Nechapu, proc v tom antiviru je vubec moznost vybrat si slozky, ktere nebudou skenovany na viry, kdyz to stejnak nefunguje. :-D

---

Avast jsem mel a na jednom PC jeste mam a hlavni vytka ode me byla, ze prilis zatezuje procesor, naopak Avira je celkem fajn antivir, kde jsem zadnou chybu nezaznamenal. Nicmene krome zmineneho AVG je pouzitelne temer vsechno. ;-)

avast zatěžuje procesor? co to meles za blbosti, nezatezuje skoro vubec dyt ten bezi v pohode i ve staym pc kde je ram 128MB a procak 200mhz win 98 ted vlastne 2000 prof. a bezi to v ppohode i aktualizace vsechno ani se to neseka je to jen na net, takze furt si myslis ze ti kompa pretezuje avast? nebude nahodiu spise chyby nekde mezi monitorem a kreslem? nez v kompu

Tak ten slavnej Avast vypni a poznáš zážitek srovnatelný s běháním s traverzou v ruce a jejím odhozením.
Stejně je každej antivirus hlavně o lepším pocitu uživatele.
On antivirus ani tak sám o sobě nezatěžuje, ale zkus si procházet soubory na disku s antivirem a bez něj - odezva systému je mnohem rychlejší.

BTW - toto je téměř rok stará diskuze, nějakej ****t to vytáhnul nahoru.