Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD TV pro pozemní vysílání

Musím si koupit větší TV, na klasické muzejní úhlopříčce 55 už sotva přečtu TXT.
Uvažoval jsem o 65-66 cm, ale všichni mě od toho zrazují, takže zřejmě bude 82 cm,
i když budu muset přestavět nábytek. Na TV se dívám jen ze 2m, tak aby to nebylo moc?
Příjem je pouze z pozemního digitálního vysílání, nebude kabelovka ani satelit,
nebude Blue-Ray. Proto si myslím, že vhodnější by bylo HD-Ready než FullHD.
Četl jsem více článků, kde se psalo, že FullHD TV musejí přepočítávat pozemní
obyčejný obraz zpátky na 1366, což by u HD-Ready TV odpadlo. O peníze nejde!
Další věc je, že velmi často sleduju přes TV AVI, MPG, WMV i třeba videa z mobilu
v opravdu bídném rozlišení, které ovšem na staré TV vypadají fakt překvapivě dobře.
Mám obavu, že na FullHD by to vypadalo o dost hůře, než na HD-Ready.
Poslední dotaz, bude mi k něčemu podpora MPEG4 při pozemním příjmu?
Anténu mám pokojovou za 3 stovky, nejobyčejnější model, jen kus drátu.
Připojení pouze SCART pro DVD přehrávač a VHS video + klasický anténní vstup.

Díval jsem se na TV v Datartu, vedle sebe stály dvě 82 cm Sharp, jedna obyčejná
za 9500 a vedle Aquos za 16800, na obou běžel tenis v HD Native a nepozoroval jsem
vůbec žádný rozdíl. Zatím bych předběžně uvažoval o:

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-SHARP-LC -32SH7E.html

ale spíše:

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-SAMSUNG- LE32B350.html#_ic_bestseller_171494

nebo ještě líp model 450, který má podporu MPEG4 a spořebu údajně 70W?

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Samsung- LE32B450.html

případně jeden model FullHD od LG:

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-LG-32LH3 000.html#_ic_bestseller_167154

ale spíše jeho HD-Ready variantu:

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-LG-32LH2 000.html

Díky za tipy, hlavně zdá má pro mně smysl kupovat si FullHD.

Zítra se seberu a naklušu k rodičům, mají 2 LCD.
Vezmu svoji anténu a pro sichr STB (nevím, jestli integrované DVB-T
v LCD umí pouštět +5V do antény) a vyzkouším to na obou LCD.
Navíc jsem vypálil jako DVD starý mpg videoklip Kim Wilde - 352x288.
Pak se uvidí.

U rodičů na obou LCD (37 Full HD + 32 HD Ready) obraz z pokojové antény stejný,
videoklip odpovídal kvalitě původního mpg. BTW, obraz podle mých představ byl OK
z jejich zdrojů pouze ze satelitu, z kabelovky a terestriálu dost bída ze 2 metrů.
No co, je se třeba dívat dopředu, tak jsem nakonec objednal Full HD,
když jsem předtím ještě prolezl dva kamenné obchody na vlastní oči:

http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/937 403/lg/lg-32lh4020/

Já jsem řešil problém s očima tak, že jsem šel přímo na 46 Full HD. Díky velkému písmu čtu v pohodě teletext bez brýlí a kvůli nahovnovému zraku v pohodě sleduji vše, co strčím do USB (Zrak spolehlivě vyhladí obraz). Z počítače přímo do TV a už jsem viděl v Avízu za 2000,- Blu-rey a na moji hrncovou anténu chytám 1 a Novu v HD rozlišení.
Takže spokojenost.

Běžné DVB-T se vysílá s rozlišením 720, tak pro jiné se bude vždy přepočítávat a proto pořád ještě vypadá obraz nejlépe na staré CRT. Ale pokud bude v jednom multiplexu 5 programů, bude kvalita horší než když byl kvalitní příjem v analogu. Jak to bude s mpg4 a kdy, je zatím pořád ještě nejasné. Naštěstí je stejně většina toho co TV vysílají nekoukatelná :!::-):-)