Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s lsass.exe

Dobrý den, poradíte mi někdo???

Včera jsem zapnul počítač a při načítání WindowsXP se mi na obrazovce objevilo okno s hlášením: lsass.exe - systemová chyba. Pro dokončení API není dostatek prostředků"

Ať dám OK nebo zavřít okno, pokaždé se počítač resetne a zkouší se znovu nahodit Windows, ale bezúspěšně. Nepomáhá ani spuštění v nouzovém režimu. Vždy se znovu objeví toto okno s chybovou hláškou lsass.exe.

Prosím kdo mi poradí co stímhle problémem

Již jednou se mi tato hláška objevila před nějakou dobou, ale počítač jsem spustil v nouzovém režimu a nechal zkontrolovat programem Malwarebytes anti malware, který našel a posléze odstranil trojského koně.

Počítač používá převážně můj synovec.

Děkuji za radu,
JVN
jvn@email.cz

a) Nabootovat z CD iny windows s nejakym antivirom (napr. vyrobit si BartPE so superantispyware apod),
alebo
b) nabootovat instalacne CD Win a konzolu pre zotavenie a tam si nahrat rucne cisty lsass.exe (nutne trochu vediet prikazy prikazoveho riadku), napr. moze byt jeho zaloha niekde v C:\Windws\Service pack files apod.
alebo
c) strcit disk do ineho PC a prescanovat na viry / opravit / nahrat spravny lsass.exe

1. synovec ať si to spraví když je tam administrátor

2. vzal bych poslední servicepack3 a přeinstaloval ho, snad se to opraví. jo ty ani nenabootuješ.
tak udělat cenzuru ramek, pokud nejsou stejné tak nechat jen jednu, nastartovat z instalačního cd s integrovaným servipackem 3, a přeinstalovat přes staré windows (opravná instalace - programy a data zůstanou)

Túto systémovú chybu som opravoval v operačnom systéme WIN-XP home SP3
počítač bootoval dobre, len občas sa objavilo hlásenie "System Shutdown" a počítač sa robootoval.
Nepredpokladal som, že ide o vírus, len prerušenie súboru. Po oprave sa mi zrýchlilo načítanie operačného systému.
Súbory LSASS.DLL a LSASS.EXE som expandoval z originálnej konzoly na obnovenie z mechaniky CD-ROM (D ) s obvyklou voľbou R.
Na disku (C) som premenoval pôvodný súbor:
CD system32
REN MSVCRT.DLL MSVCRT.OLD
Expandovanie súboru z konzoly na obnovenie (D):
D:\> EXPAND D:\i386\MSVCRT.DL_ C:\WINDOWS\SYSTEM32
Objaví sa hlásenie: 1 FILES EXPANDED 343040 bytes

Pred C:\ je medzera,za SYSTEM32 už nenasledoval žiaden úplný zápis cieľovej adresy súbor
MSVCRT.DLL, ktorý je s týmto príkazom obvyklý, počítač to nevzal.
Analogicky aj file LSASS.EX_ sa súbor po expandovaní premenoval na exe C:\WINDOWS\slass.exe
Stručne tiež: watch