Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Blokace www stránek

Dobrý den.Mám potíž.S manželkou jsme domluvili že dětem (10 12 )let zakážem několik www stránek.Jedná se o www.meebo.cz a cs-cz.facebook.comíme do práce a nad dětmi tak nemáme moc kontolu.Internet zakazovat nechceme.Pomáhá jim k učení.Tedy pomáhal dokud neoběvili kouzlo techto stránek a dnes již využívají pc jen k tomuto účelu.Pomůže nám někdo s blokací? Jsem laik ,proto prosím podrobně.Děkuji.Karel

Třeba umístit adresy nežádoucích stránek do hosts souboru. Bylo to tady 100x...

PS: Až se sem přijdou zeptat děti, jak to odblokovat, taky jim poradím...:-P

Klikni na start, napis cmd, OK, otvori sa ti cierne okno a donho napisa ping www.meebo.com, riadok pod tym je prelozenie domeny meebo.com. Musis tam mat cislo 127.0.0.1. Pokial sa ti tam zjavi nieco taketo "Pýˇkaz PING na meebo.com [208.81.191.110] s d‚lkou 32 bajt…:" tak mas zle zeditovany subor hosts. Dolezite je to cislo, u teba tam proste musi byt 127.0.0.1.

mi to funguje, ale nehodlám hádat co máš za verzi windows, pod kterým písmenem disku, případně jaká ti děti nechaly práva :)
to znamená že ti nezbývá si nainstalovat a do adresáře windows\system32\drivers\etc se podívat normálním správcem souborů - a zjistit co to vlastně edituješ.

a té lamy CaX661 dole si nevšímej - neschopnost zvládnout pravopis trochu souvisí s nedostatkem inteligence.

Tak jsem to zkoušel znovu:Tady je ten výpis
Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

F:\Documents and Settings\jana> dir F:\WINDOWS\system32\drivers\etc
Svazek v jednotce F nemá žádnou jmenovku.
Sériové číslo svazku je 3844-B099.

Výpis adresáře F:\WINDOWS\system32\drivers\etc

08.02.2010 15:25 <DIR> .
08.02.2010 15:25 <DIR> ..
08.02.2010 19:48 849 hosts.txt
20.09.2001 12:00 3 615 lmhosts.sam 20.09.2001 12:00 412 networks 20.09.2001 12:00 831 protocol 20.09.2001 12:00 7 137 services 5 souborů, 12 844 bajtů Adresářů: 2, Volných bajtů: 20 160 761 856 F:\Documents and Settings\jana> dir F:\WINDOWS\system32\drivers\etc@ Co s tím?

podesáté a naposledy:
zapni si konečně v průzkumníku zobrazování přípon !!!!!!!

taky si můžeš nainstalovat normálního správce souborů. ne, průzkumník není ani normální, ani správce souborů.

jakýmkoli způsobem který dokážeš nech přejmenovat hosts.txt na hosts:

ren %windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt hosts

(tu koncovku mu vnutil hloupý notepad, proto ji musíš ty jako moudrý správce systému ručně odstranit.

howgh.