Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příliš dlouho trvající boot Windows XP

Zdravím,

řeším momentálně problém na notebooku mé přítelkyně. Jedná se o starší (asi 3 roky) Amilo FSC s Windows XP Home SP3. Před nedávnem se při spouštění notebooku objevil problém, zavaděč hlásil, že nemůže najít žádný operační systém k zavedení. Což je ovšem blbost, počítač jsem resetoval a při dalším bootu již windows naběhl, nicméně samotný proces bootování trvá neuměrně a podezřele dlouho, asi 2-3 minuty. Až nabootuje do grafického rozhraní, tak běží korektně.

Udělal jsem prohlídku na škodnou, prohlédl nastavení BIOSu, nahrál poslední fční konfiguraci, ale výsledek žádný.

Nevím, kde hledat dále, prosím o jakékoliv tipy, jak tento problém vyřešit, popřípadě o jaký problém (např. HW), by se mohlo jednat.

Díky moc,

Jirka C.

Skusit v spravci zariadeni zakazat LAN, a zakazovat aj vsetko nepotrebne (kdejake kamery a spol).
Moze byt uz aj problem s HDD alebo CDROM apod (alebo aj inym HW) to sa tazko testuje najlepsie skusit odpojit (mechaniku) prip iny disk.
Mozes otestovat suborovy system (chkdsk C:), a prip. aj nabootovat z Ultimate Boot CD (google) tam su utility vsetkych vyrobcov diskov a zvolit prislusnu podla typu disku a spustit test, ci nenajde problemy (samozrejme NEspustaj tam test ktory prepisuje data, ten tam bude urcite s vykricnikmi a potvrdenim ten nerobit :)

Aj u SATA mozu byt chyby prenosu (tie GHz v kabli neni sranda).
PIO je sposob prenosu dat (zavisly od SW ktory tie data prenasa t.j. pri nacitavani Win je to driver, a ten bud inicializuje HW pre DMA prenos, alebo ked chce tak prenasa PIO - kazdy datovy byte nacita z I/O portu normalnou CPU instrukciou (in) - preto sa to vola "Programmed IO". Umoznuje to tusim aj AHCI (ma tiez porty na citanie databytu), ale na 100% zhlavy nezarucujem nechce sa mi to hladat). Nech si to preistotu skontroluje v spravcovi zariadeni.